1. Ana Sayfa
  2. iOs

İOS 14: Turuncu ve Yeşil Noktalar neyi gösteriyor?

İOS 14: Turuncu ve Yeşil Noktalar neyi gösteriyor?
+ - 0

Apple kısa süre önce bir dizi iPhone ve iPad için iOS 14 güncellemesini yayınladı. Bu, Apple’ın gizlilik ve güvenlik açısından birçok yeni özellik sunan en son akıllı telefon işletim sistemidir.

İPhone’unuzu iOS 14’e güncellerseniz, cihazınızda sarı bir nokta fark etmiş olabilirsiniz ve ekranda neden sarı bir nokta olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Ve işte sizi rahatsız etmiş olabilecek bu soruların cevabı.

İOS 14’te Sarı Nokta

İOS 14’teki sarı nokta, Apple tarafından sunulan en yeni güvenlik özelliklerinden biridir. İPhone’unuzun sağ üst köşesinde sarı bir nokta görürseniz bu, bir uygulamanın veya hizmetin aktif olarak mikrofonu kullandığını gösterir.

Bir akıllı telefonun birincil görevlerinden biri olan ve mikrofon gerektiren bir sesli arama yaparken bu sarı noktayı fark etmiş olabilirsiniz. Benzer şekilde, bir oyun oynuyorsanız veya kamera veya ses kayıt uygulaması gibi uygulamaları kullanıyorsanız, bu sarı noktayı iOS 14 üzerinde çalışan bir iPhone’da da görebilirsiniz .

İOS 14’te Orange Dot nedir?

Bazı telefonlarda sarı nokta turuncu bir nokta gibi görünebilir ve bu aynı zamanda bir uygulamanın veya hizmetin mikrofon kullandığı anlamına gelir. Bununla birlikte, aynı yerde yeşil bir tepe görürseniz, bu, bir uygulamanın veya hizmetin kamera donanımını kullandığını gösterir. Stok kamera uygulamasını iOS 14 üzerinde çalışan bir iPhone’da açsanız bile, o zaman yeşil noktayı göreceksiniz ve endişelenecek bir şey yok.

Her Akıllı Telefon İşletim Sisteminin Dahil Etmesi Gereken Şık Bir Özellik

O zaman açar açmaz mikrofonu ve kamerayı kullanan birkaç üçüncü taraf uygulaması vardır. Bu özellik, cihaz sahibinin kameranın / mikrofonun aktif kullanımından haberdar olmasını ve böylece her şeyin kullanıcının izniyle gerçekleşmesini sağlar.

Yazar Hakkında

Teknobird, en popüler ve en iyi ücretsiz lisanslı yazılımı, ücretsiz deneme sürümünü ve ücretsiz indirmeyi sunma, paylaşma ve güncelleme konusunda uzmanlaşmış en popüler yazılım eşantiyon web sitelerinden biridir.

Yorum Yap

Yorumlar (0)

  1. 1 sene önce

    İOS 14 de sorunlar çok fazla bunlar insanı yoruyor

  2. 1 sene önce

    süper konu çok bilgilendirici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.