1. Anasayfa
  2. iOS

İOS 14: Turuncu ve Yeşil Noktalar neyi gösteriyor?

İOS 14: Turuncu ve Yeşil Noktalar neyi gösteriyor?
0

Apple kısa süre önce bir dizi iPhone ve iPad için iOS 14 güncellemesini yayınladı. Bu, Apple’ın gizlilik ve güvenlik açısından birçok yeni özellik sunan en son akıllı telefon işletim sistemidir.

İPhone’unuzu iOS 14’e güncellerseniz, cihazınızda sarı bir nokta fark etmiş olabilirsiniz ve ekranda neden sarı bir nokta olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Sizi rahatsız etmiş olabilecek bu soruların cevabı aşağıda verilmiştir.

iOS 14 Sarı Nokta

İOS 14 sarı nokta, Apple tarafından sunulan en yeni güvenlik özelliklerinden biridir. İPhone’unuzun sağ üst köşesinde sarı bir nokta görürseniz bu, bir uygulamanın veya hizmetin aktif olarak mikrofonunu kullandığını gösterir.

Bir akıllı telefonun birincil görevlerinden biri olan ve mikrofon gerektiren bir sesli arama yaparken bu sarı noktayı fark etmiş olabilirsiniz. Benzer şekilde, bir oyun oynuyorsanız kamera veya ses kayıt uygulaması gibi uygulamaları kullanıyorsanız, bu sarı noktayı iOS 14 üzerinde çalışan bir iPhone’da da görebilirsiniz.

iOS 14 Turuncu Nokta Orange Dot Nedir?

Bazı telefonlarda sarı nokta turuncu bir nokta gibi görünebilir ve bu aynı zamanda bir uygulamanın veya hizmetin mikrofon kullandığı anlamına gelir. Bununla birlikte, aynı yerde yeşil bir nokta görürseniz, bu, bir uygulamanın veya hizmetin kamera donanımını kullandığını gösterir. Bu özellikler her akıllı telefon işletim sisteminin dahil etmesi gereken şık bir özelliktir.

Mikrofonu veya kamerayı kullanan birkaç üçüncü taraf uygulaması vardır. Bu özellik, cihaz sahibinin kameranın / mikrofonun aktif kullanımından haberdar olmasını ve böylece her şeyin kullanıcının izniyle gerçekleşmesini sağlamaktadır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

  1. 4 Ocak 2021

    İOS 14 de sorunlar çok fazla bunlar insanı yoruyor

  2. 9 Ocak 2021

    süper konu çok bilgilendirici

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir