1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

İnstagram Satış

İnstagram Satış

İnsanların pek çoğu instagramı kişisel hayatlarını sergilemek amacıyla kullanmaktadır. Ancak son zamanlarda instagram satış alanında da tercih edilen bir ağ olmuştur. Bu satış ağını daha çok ev hanımları tercih etmektedirler. Dikkat ederseniz kısa bir gezinti sırasında dahi instagram satış ilanlarını, sayfaların arasında, resimlerin içerisinde ve daha bir çok yerde görebilirsiniz. Kişilerin, bu reklamlarda kullanıcılara bir şeyler satmaya çalıştıklarına tanıklık esebilirsiniz.

İnstagramdan satış yapmak istiyorsanız bilmeniz gereken bir takım püf noktalar bulunmaktadır. Öncelikle reklam konusunda pazar araştırmasına ihtiyacınız olacaktır. Yani hiç bir bilgi sahibi olmadan bu pazarda kendinizi göstermeniz çok çok zor bir konudur. Www.ekishaberleri.com sitesi İnstagramdan satış yapmak isteyenlere rehber niteliğinde bilgiler paylaşmaya çalışmış. https://www.ekishaberleri.com/instagram-satis/ sayfasini incelediğimizde İnstagramdan satış yapabilmek için bilinmesi gereken püf noktalar detaylıca özetlenmiş. Ekishaberleri, kullanıcılarına ilk olarak ne satacaklarına karar vermelerini tavsiye ediyor. Aşağıda tavsiye edilen diğer davranışları sizler için sıraladık.

NE SATACAĞINIZA KARAR VERİN

Ne satacağınıza karar verin

İnstagram satış yöntemini kullanarak para kazanmaya karar verdiyseniz ne satacağınızı belirlemenin vakti gelmiştir. Ancak bu durumda satacağınız ürünün müşterilerce ne derece tercih edilebileceği sorunu ortaya çıkıyor. Yani ürününüzü satabilecek misiniz? Müşteriler bu ürünle ilgilenecek mi?

Bir ürün satışından en önemli görünen unsurların başında ürün ve tüketici arasındaki etkileşimin bilinmesi gelmektedir. İnstagramdan satış yapmak rastgele yapılabilecek isler arasında değildir. Çünkü yapacağınız yatırımın boşa gitme gibi bir ihtimali söz konusudur. Böyle durumlarla karşılaşmamak için satış sektör seçimi öncesinde yapılması gereken araştırmalara ihtiyaç vardır.

İnstagram satış alanında sergilemek istediğiniz bir ürünün satılıp satılmayacağını anlayabilmek adına yapılacak ilk işlem o ürünün Google üzerinden aranıp aranmadığını kontrol etmektir. Bunu yapabilmek için kullanabileceğimiz bir takip seo araçları mevcuttur. Ekishaberleri.com sitesi bu araçlar hakkında derinlemesine incelemede bulunmuş görünüyor. İncelenen ilk araç Google anahtar kelime planlayıcı‘dır

Google Anahtar Kelime Planlayıcı Ne İşe Yarar?

Google Anahtar kelime Planlayıcı

Google, arama motoru üzerinden yapılan aramalarda kullanıcıların hangi ürünleri arattığını anlayabilmenin ücretsiz yolu olarak anahtar kelime planlayıcı kullanılabilir. Diğer seo araçlarına nazaran ücretsiz olması bu uygulamayı cazip kılmaktadır.

Google anahtar kelime planlayıcı sayesinde aranma hacmi olan kelimeleri görebilir ve buna göre bir strateji geliştirebiliriz. Böylece satış aşamasında sergilenen ürünler den hangilerine talep olduğu konusunda bir ön araştırma yapmış oluruz. Daha somut şekilde ifade etmek gerekirse; Örneğin instagram üzerinden kendi diktiğiniz butik malzemeleri yada el işi örgüler için mağaza açacaksınız. İnstagram satış konusunda müşteri bulup bulamama konusunda elbette ilk aşamada tereddütleriniz olacaktır. Bu durumda hiç bu işlere girmeden Google anahtar kelime planlayıcı üzerinden ücretsiz şekilde “butik malzemeleri” ya da “el işi” vb. Aramalar yaptığınızda, insanların hangi oranda internet üzerinden aramalarda bulunduğunu göreceksiniz. Böylece instagram satış mağazası açıp açmama konusunda kararsızlığınız ortadan kalkacaktır. Google anahtar kelime planlayıcının nasıl kullanıldığını “ https://www.ekishaberleri.com/instagram-satis/#a-Instagram_satis_8211_Anahtar_Kelime_Planlayici_Google_anahtar_kelime_planlayici “ linki üzerinden öğrenebilirsiniz.

Ahrefs Nedir? Ahres nasıl kullanılır?

İnstagram satış konusunda anahtar kelime analizi yaparak seo açısından sayfalarınızı üst sıraya taşımak böylece görünür olma konusunda kullanılabilecek en faydalı araçlardan birisi de “Ahrefs” olarak bilinir. Özellikle web site sahipleri bu analiz programını kullanır. Ahrefs sayesinde web sitesi ile alakalı pek çok analiz ve sonuçlara ulaşabilirsiniz. Sitenize alınan linkler, backlinkler, organik trafik sayısı, siteden başka sitelere verilen linkler, link veren ve verilen sitelerin gelişmişlik düzeyleri vb. daha pek çok özelliğe bu araç ile ulaşılabilmektedir.

Ahrefs seo aracı ücretlidir. Google anahtar kelime planlayıcı gibi anahtar kelimelerin aranma oranlarına da ulaşma olanağı verdiğinden instagram alanında çokça tercih edilir. Ürünün 7 günlük deneme süresi mevcuttur. Ancak bu süreye sahip olmak için 7dolarlık ücret talep ediliyor. Ahrefs ve kullanımı ile ilgili detaylı bilgiye  “ https://www.ekishaberleri.com/instagram-satis/#b-Ahrefs_Ahrefs_Nedir_Ahrefs_Nasil_Kullanilir “ linkini kopyalayarak ulaşabilirsiniz.

Keywordtool Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnstagramdan satış alanında Google anahtar kelime planlayıcı ve Ahrefs seo araçlarına benzerliği ile bilinen bir diğer araç Keywordtool’dur. Bu uygulama Ahrefs gibi ücretlidir. İnternet üzerinden profosyonel olarak çalışanlar için sıkça tercih edilen bir uygulamadır.

Ücret konusunda kullanıcılara;

  1. Aylık 159Dolar
  2. Aylık 79Dolar
  3. Aylık  69dolar

Şeklinde 3 seçenek sunulmaktadır. Bütçenize göre bunlardan dilediğinizi seçebilirsiniz. Keywordtool, Ahrefs gibi işlevsel olarak yalnızca anahtar kelimenin aranma oranını göstermekle yetinmemektedir. Bu özelliğine ek olarak Youtube, Amazon, Bing, Playstore, İnstagram, twitter vb. pek çok uygulama üzerinden yapılan aranmaların hacimlerini de kullanıcılarına sunuyor.

Model Olarak Gördüğünüz İş Yerlerini İnceleyin

Daha önceden yapılmış olan çalışmaları inceleyerek bu çalışmaların artı ve eksilerini çıkarmak sizi daha hızlı üst noktaya taşıyacaktır. Bu noktada Ekishaberleri.com sitesi kullanıcılarına model almayı, kopya çekme olarak görmediğini üzerine basarak belirtiyor. Model almak demek, size katkı sağlayacak kısımları not almak eksi sağlayacak bölümleri elemektir. Böylece benzer hatalara takılmadan merdiven basamaklarını daha hızlı çıkabileceksiniz.

Ürün Satışı İçin Bir Mağaza Edinin

Diğer sosyal medya araçlarını düşündüğümüzde kolaylıkla bir mağaza sayfası açabildiğimizden dolayı, sanal ortamın en değerli mağaza açma yeri instagramdır. Bunun bir sebebi de ürünlerin kolaylıkla listelenebilir olmasıdır. “ https://www.ekishaberleri.com/instagram-satis/#Instagram_satis_8211_3_-Instagramdan_urun_satisi_yapmak_icin_magaza_acin “ linkini kopyalayarak ürün satışı için nasıl mağaza açılabildiğini inceleyebilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir