1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Instagram Hikayesine Bağlantı Nasıl Eklenir

Instagram Hikayesine Bağlantı Nasıl Eklenir
0

Sadece birkaç basit adımda Instagram story’ye nasıl bağlantı ekleyeceğinizi öğrenin. Bu uzman kılavuzu size herhangi bir bağlantıyı nasıl kolaylıkla ekleyeceğinizi gösterecektir.

Giriş

Instagram , şimdi olduğu gibi tüm dünyadaki en büyük sosyal medya uygulamalarından biri olarak duruyor. Bu uygulama, kullanıcılarına daha fazla özellik ve fayda sağlamak için efsanevi Facebook ile bile ortaklık kurdu.

Bu sonuçtan, insanların istismar edilecek içerik oluşturmak istemesi bekleniyor. Instagram’a erişen kullanıcı sayısı ile bu, gelişen işletmeler için bir alan adı haline geldi.

Ne yazık ki, potansiyel tüketicilerin bolluğunu nasıl çekebilecekleri konusunda bazılarının kafası karışabilir. Mesele basit – hikayenize bir bağlantı eklemeniz yeterli. Bunu yapmak, kullanıcıların doğrudan içeriğinize bakmasını ve doğal olarak işletmenize yönlendirilmesini sağlayacaktır.

Ancak şimdi asıl soru akla geliyor, “Instagram hikayenize sorunsuz ve verimli bir şekilde bağlantı nasıl eklenir?”

Yukarı Kaydırma Özelliği nedir?

Instagram için Yukarı Kaydırma Özelliği, hikayelerin anlatılma biçiminde devrim yaratan bir pazarlama aracıdır.

Önceden, yalnızca bağlantınızı kendi profil biyografinize ekleme seçeneği vardı. Bu kolayca kısa olabilir ve birçok kişi tarafından fark edilmeyebilir. Ek olarak, Instagram’daki altyazılar boşuna gereksiz olarak çıkacaktı. Bu noktada, insanların bu bağlantıları fark etmelerini sağlamak için başka bir yöntem bulunuyor.

Bu nedenle, kullanıcıların işletmelerin ve içerik oluşturucuların bağlantılarına erişmesi için daha iyi bir yol olmalıydı. Yukarı Kaydırma seçenekleri burada devreye girmiştir.

instagram story bağlantı nasıl eklenir

Dahası, herkes daha fazla bilgi için ekranlarını kaydırarak içeriğe anında erişebilir.

Erişim kolaylığı, bir ürün veya hizmet aramaya çalışırken kullanıcılar için en önemli unsurdur. Bu kapsamda, bir uygulamanın özelliğinin erişilebilirlik faktörü, bir işletme ile tüketici arasındaki bağlantıyı kuracak veya kesecektir.

Instagram hemen bunun rüzgarını yakaladı. Ve şimdi, Yukarı Kaydır‘ı tanıttılar. Bununla, yukarıda bahsedilen bağlantı çok daha yakın hale getirildi.

Ve şimdi nasıl çalıştığını açıklayacağız …

Instagram Yukarı Kaydırmanın Faydaları

Tek yapmanız gereken, sıkıcı bir bağlantının iletmeye çalıştığı tüm mesajı almak için kullanıcıların yukarı doğru kaydırmasıdır. Ve bu özellik, zaten birinin dikkatini çekecek olan kendi hikayenize eklenir. Esasen bir taşla iki kuş vuruyorsunuz.

İlk olarak, hedefinizin gözlerini zaten çeken içeriğe sahip olacaksınız. Oradan tek yapmaları gereken, yapacakları hikayenize tıklamak ve gerisi tarih. Bağlantınız, bağlı içeriklerine devam etmek için hızlıca yukarı kaydırmaları için hazırdır.

Yukarı Kaydır, bir başyapıt olarak kabul edildi. İşte nedeni …

 • Web sitenizin ve işletmenizin trafiğini anında artırabileceksiniz.
 • Sonuçta, işletmenize gelen potansiyel satışların sayısını artırabilirsiniz.

Yukarı Kaydırma ile Instagram Hikayesine Bağlantı Nasıl Eklenir

Şimdi, bunun nasıl yapıldığını gösterme zamanı. Endişelenmenize gerek yok, süreç hiçbir şekilde karmaşık değil. Gerekli araçlara sahip olduğunuz sürece, bu size çocuk oyuncağı gelecektir.

Takipçilerinize sunmaya hazır taze içeriğiniz varsa, devam edin ve nasıl yapıldığını görmek için takip edin. Aslında, içeriğinizi okurken adım adım ekleyebileceksiniz.

Not alın: Bunu yapmak için bir Instagram işletme hesabınızın olması gerekir. Kolayca bir işletme hesabı oluşturabilirsiniz, biz de size bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Daha fazla uzatmadan, Instagram hikaye Android veya uyumlu diğer mobil cihazlarda bağlantıya nasıl bağlantı ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. İlk önce, Instagram hikayeniz için simgeyi seçmeniz gerekecek. Bu, feed’inizin sol üst kısmında bulunabilir. Görüntülenen kamera simgesidir.
 2. Bu noktadan itibaren, başkalarının görüntülemesi için ilgi çekici bir hikaye oluşturmak için tonlarca farklı seçeneğiniz var. Her şeye bakın ve mümkün olan en iyi içeriği kullanıma sunmaya çalışın. İçerik ne kadar iyi olursa, bir kullanıcının daha fazla bilgi için yukarı kaydırması olasılığı o kadar yüksektir.

Sürecin bu bölümünde, tüketicileriniz için bir harekete geçirme ifadesi eklemelisiniz. Harekete geçirme ifadesi, onların, muhtemelen ilgilerini çekecek şeyleri elde etmek için hikayenizde yukarı kaydırmaları gerektiğini bilmelerini sağlayacaktır. Herkesin dikkatini çekmek için onu akılda kalıcı ve ilginç bir şey haline getirin.

 1. Ardından, hikayenizi daha da güzelleştirmek için filtreler, çıkartmalar ve / veya metin ekleyebilirsiniz. Hikayenizi, içeriğe uygun gördüğünüz şekilde özelleştirin.
 2. Şimdi, bağlantıyı hikayenize eklemeniz gerekir. İşletme hesabıyla birlikte hesabınızda bağlantı etkinleştirilmiş olmalıdır. Öyleyse, bağlantı simgesini ekranınızın sol üst köşesinde kolayca bulabilirsiniz.
 3. İşlemi başarıyla tamamlamak için bağlantınızı bu bölüme ekleyin. Şimdi, hikayenizi görüntülerken, herkesin bilmesi için “Daha Fazla Gör” kelimesini içeren beyaz bir daire görüntülenecektir.

Instagram İşletme Hesabı Oluşturma

Tebrikler! Kendi IG hesabınıza bir bağlantı eklemek için süper kolay adımları tamamladınız. Memnunsanız, kullanıcılarınızı meşgul etmek için bağlantılarla daha da fazla içerik eklemeye devam edin. Sahip olduğunuz daha fazla bağlantı, yakalayabileceğiniz daha geniş bir kitle – Bunu aklınızda bulundurun.

Instagram İşletme Hesabı Oluşturma

 1. Instagram’ınızı Facebook’unuza bağlayın. Ayarlarınızda bir işletme hesabına geçme seçeneği olacaktır (bu, profilinizin sağ üst köşesinde bulunabilir).
 2. Şimdi, henüz bir Facebook işletmeniz yoksa, yeni işletme sayfasını tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
 3. Profilinizi işletme bilgileriyle düzenleyin. Mümkün olduğunca çok ayrıntı eklediğinizden emin olun.

Artık galeriniz ve işletmeniz için içerik eklemeye başlayabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir