1. Anasayfa
  2. Mobil

Huawei, Petal Search Arama Motoru

Huawei, Petal Search Arama Motoru
0

Huawei akıllı telefonlarını kullanmasanız bile, AppGallery’nin Google Play’in yerini almak için başlattığı Çinli şirketin kendi uygulama mağazası olduğunu biliyorsunuzdur . Geçtiğimiz yıl oldukça geniş bir yelpazeye sahip olmasına rağmen, ABD yaptırımları nedeniyle birçok popüler program hala eksik.

Bu nedenle Huawei, kullanıcılarını sınırlamamak için erişilemeyen uygulamaların APK’larını yüklemelerini teklif etmeye başladı. Bunu yapmak için, Çinliler, istenen uygulamalar için kurulum dosyalarını arayabileceğiniz Petal Search adlı özel bir hizmet buldular. Ama şimdi ortaya çıktığı gibi, sadece onlar değil.

Şu anda, yeni uygulamanın tüm işlevleri şu anda tüm ülkelerde henüz mevcut olmayabilir. Bununla birlikte, Huawei yakında ek bölgeler dahil etmeye çalışıyor. Petal Search, en son EMUI 10 sürümünü (v10.1.0.131) çalıştıran akıllı telefonlar tarafından indirilebilir. Uygulama şu anda 40 dili desteklemektedir ve 45 ülke ve bölgede mevcuttur.

Huawei, Petal Search‘ü yükseltti ve arama yeteneklerini genişletti. Şimdi sadece uygulama aramak için bir platform değil, aynı zamanda “Google Arama” nın yerine oldukça işe yarar bir alternatif. Çinli geliştiriciler Mail.ru’nun yardımını aldılar ve posta hizmetinin tescilli arama motorunu Petal Search’e entegre ederek aynı anda birkaç yönde arama yapmalarına izin verdi: İnternette, sosyal ağlarda, resimlerle, videolarla, haberlerle ve Mail.ru yanıtlarıyla. Petal Search’ün arama kapsamının Google’ınkinden bile daha geniş olduğu ortaya çıktı.

Petal Search (Arama Motoru) nasıl kullanılır?

Petal Search AppGallery’de mevcuttur. Bu nedenle, bir Huawei veya Honor akıllı telefonunuz varsa, oradan sorunsuz bir şekilde indirebilirsiniz:

  • AppGallery’i başlatın ve Petal Search’ü arayın;
  • Akıllı telefonunuza Petal Search kurulumunu onaylayın;
  • Petal Search başlatın ve “Ara” bölümüne gidin;
  • Huawei’de ara
  • Petal Search hem İnternet hem de sosyal ağlarda arama yapmanıza olanak sağlar.
  • Arama çubuğuna istediğiniz sorguyu yazın ve aramanın yönünü seçin.

Bence özellikle yararlı olan, en aptal ve tuhaf soruların cevaplarını bulabileceğiniz Mail.ru Answers entegrasyonu ve sosyal ağlarda bir arama. Bildiğiniz gibi, Mail.ru holdingi hem VKontakte hem de Odnoklassiki’nin sahibidir. Bu nedenle Huawei’nin kullandığı kendi aramasının bu sitelerde arama yapmayı önermesi şaşırtıcı değil. Doğru, bu işlev hala beta testinde, ancak zaten oldukça iyi çalışıyor.

Ancak, aramanın kendisine ek olarak, Petal Search ayrıca bireysel haber beslemeleri, doğrudan arama çubuğundan uçak bileti arama ve satın alma gibi bir dizi yardımcı işlev de sunar ve gelecekte, belirli ürünleri doğrudan satın almanın mümkün olacağı Google Alışveriş’e benzer bir bölüm de olacaktır. Satıcıları arama motoruyla özel bir anlaşma imzaladı.

Genel olarak Huawei, Google’a meydan okumak için doğru olanı yaptı, çünkü artık kullanıcılarla daha fazla avantaja ve arama devinden bağımsızlık kazanma yollarına sahip.

Açıkçası, Huawei, Petal Search’te bir arama motoru uyguladı, sadece Google ile rekabet etmek için değil, aynı zamanda arama devinin, diğer herkeste olduğu gibi, onu hizmetinden ayıracağından korktuğu için. Dahası, Çinliler markalı akıllı telefonlarını satın alan müşterilerinin bir düşman arama sitesinde bilgi aramasını göze alamazdı. Bu nedenle, farklı ülkelerdeki yerel arama motorlarının desteğini almaya ve rekabetçi bir şey sunmaya karar verildi ve sonunda oldu.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir