1. Ana Sayfa
  2. Rehber

Google Arama hilesi: Google’ı bir Profesyonel gibi kullanın


0

Google arama motoru, maksimum sayıda kişi tarafından yol tarifleri, sinema referansları, ürünler hakkında bilgiler, hava durumu verileri ve favori yerleriniz ve diğer çeşitli ayrıntılarla ilgili program veya bilgileri bulmak için kullanılır. Aramanızı verimli ve etkili hale getirmek için izleyebileceğiniz bazı şeyler vardır. Arama motoru oldukça basittir ve Sergey Brin ve Larry Page tarafından oluşturulmuştur.

Doğru sonuçları almak için 10 basit Google Arama hilesi:

Basit ve kısa anahtar kelimeler kullanmak

Yalnızca sözcükleri eşleştirerek arama kolaylaştığından, en iyi sonuçları vermek için web’de kolayca görünebilen kısa ve basit sözcükler kullanmak en iyisidir. Anahtar kelimelerle eşleşen iki veya üç kısa kelimeyle başlamak her zaman en iyisidir. Buna göre, aramanızı yeniden tanımlamak için ona daha fazla kelime ekleyebilirsiniz.

Noktalama işaretlerini ve yazımı unutmak

Arama motoru, varsayılan olarak kelimelerin yazılışını sağlar. Ortak yazım kolaylıkla sağlanır, böylece yanlış yazımlar veya hatalarınızı düzeltme konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Gıdaları ‘vs’ kullanarak karşılaştırma

Pizza, hamburger veya diğer atıştırmalıklar arasında karar veremediğinizde Rice vs Wheat yazmak yeterlidir. Yan yana karşılaştırmalar da çok faydalıdır.

Web geçmişini kontrol etme

Bu, Google’ın arama motorunun ilginç bir özelliğidir. Size bir eylem zaman çizelgesi, ziyaret ettiğiniz tüm sitelerin kayıtlarını sağlar ve ayrıca kendi çevrimiçi geçmişinizi aramanıza yardımcı olur.

Tam cümleleri kullanma

Tam ifadeyi aramak istiyorsanız, aramanın yanına tırnak işaretleri koymanız yeterlidir, böylece tam olarak aradığınız şeyi arayabilirsiniz. İlgili ayrıntıları veya sonuçları hariç tutmaya yardımcı olacaktır.

Haber arşivleri aranıyor

Arama bölümündeki Google haberleri size neredeyse 100 yıllık bir haber sunuyor. Tüm dünyada yayınlanan tüm gazetelerden haberleri arşivlediler.

Arama yaparken namlu yuvarlayın

Bu eğlenceli işlev, tırnak işaretleri olmadan yazılarak kullanılabilir. Aramanızı kolayca geliştirmek için mühendisler tarafından yapılmıştır.

Kesin ve basit tutmak

Belirli bir kelime ile arama yaparsanız, alakalı sonuçlar alırsınız. Birçok kullanıcı tarafından kullanılmazsa, kesin ayrıntılar veya sayfalar bulunamaz.

İşleri basit tutmak

Bir varyasyon günlüğü gerekmediğinden işleri basit tutmak için temel bir kelime veya ad kullanmaya başlayın. Belirli bir yeriniz veya yeriniz varsa, önce bölgenin veya şehrin adını yazmalısınız. Hatta pin kodu ile arama yapabilirsiniz.

Kelimeleri büyük harfle yazmaktan kaçının

Google arama motoru büyük / küçük harfe duyarlı olmadığından, kelimeleri büyük harf kullanmaktan kaçınmalısınız. Aramayı kolaylaştıracak ve sonuçlar da çok kolay bulunacaktır.

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap