1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Facebook’tan Instagram Bağlantısı Nasıl Kaldırılır

Facebook’tan Instagram Bağlantısı Nasıl Kaldırılır

Facebook, gelişinden bu yana en çok rekabet eden sosyal medya platformlarından biri olmuştur. Şirket, son birkaç yılda birkaç başka platform da satın aldı. Instagram ve WhatsApp, markanın yan kuruluşlarına dönüştürülen iki popüler uygulama.

İlki, fotoğraf / kısa video tabanlı bir sosyal medya platformudur, ikincisi ise metinler dışında görüntülerin ve diğer belgelerin paylaşılmasına izin veren bir anlık mesajlaşma hizmetidir. Instagram’ın kullanıcı tabanı her geçen yıl artmaktadır. Bu uygulamayı kullanıyorsanız, her iki uygulamaya da bir hesabın bağlı olduğunu bilmelisiniz.

Bir hesap bağlandığında, gönderilerinizi doğrudan Instagram’dan Facebook’ta paylaşabileceksiniz. Ancak, bazılarınız her iki profili de ayrı tutmak isteyecektir. Uygulama içinde, hesapların bağlantısını kaldırmanıza izin veren bir seçenek vardır. Bu makale size aynı adımlarla rehberlik edecek:

Facebook’tan Instagram Bağlantısı Nasıl Kaldırılır

Mobil uygulamanın kendisini kullanarak bir Instagram hesabının Facebook ile olan bağlantısını kaldırabilirsiniz. Ayrıca, prosedür hem Android hem de iOS platformları için benzerdir.

  1. Adım : Instagram uygulamasını açın ve ‘Profilim’ bölümüne gidin. Bunu sağ üst köşede bulabilirsiniz (Android akıllı telefonlar).
  2. Adım : Şimdi, ‘Ayarlar’ menüsünü tıklayın.
  3. Adım : ‘Ayarlar’ sekmesinde ‘Hesaplar’ adlı bir seçenek göreceksiniz, buna tıklayın.
  4. Adım : Şimdi ‘Bağlı Hesaplar’ adlı bir seçenek alacaksınız.
  5. Adım : ‘Facebook’ seçeneğini seçin.
  6. Adım  : Şimdi yapmanız gereken tek şey Bağlantıyı Kaldır seçeneğine tıklamak ve ardından değişikliği onaylamak için ‘Evet’e tıklamak.

Tüm bu adımlar tamamlandıktan sonra, Instagram ve Facebook hesaplarınızın bağlantısı kesilecektir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir