1. Anasayfa
 2. Oyun

Epic Games’in Ücretsiz Oyunları Hangileridir?

Epic Games’in Ücretsiz Oyunları Hangileridir?
0

Epic Games tarafından piyasaya sürülen ve oyun severlere ücretsiz olarak sunulan oyunlar son dönemlerde kullanıcılar tarafından sıkça araştırılmaya başlandı. Oyun sektöründe adına sıkça söz ettiren Epic Games, ABD’ye bağlı bir oyun üretici görevini üstlenmiş olan bir firmadır.

Dünya çapında adından sıkça söz ettiren çok sayıda oyunu oyun severler ile buluşturan firma özellikle Gears of War ve Unreal Engine oyunlarının yapımcısı olarak bilinir.1991 yılında Mark Rain tarafından kurulan Epic Games kısa sürede büyüyerek günümüzde dev bir oyun üreticisi haline gelmiştir.

Çok sayıda oyun severlere mühendisleri tarafından üretilen oyunları sunan firma, aynı zamanda ücretsiz olarak piyasada bulundurduğu oyunlar ile de kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır.

Diğer yandan piyasada bulunan ve ücretli olarak satışa sunulan oyunların rakiplerine oranla fiyatlarının makul seviyelerde olduğunu görebiliriz. Bu açıdan düşündüğümüzde Epic Games’in ücretsiz oyunları kadar ücretli oyunlarının da kullanıcıların ulaşabileceği şekilde dizayn edildiğini yorumlayabiliriz.

Epic Games Fİrmasının Üstlenmiş Olduğu Görevler Nelerdir?

Epic Games Firmasının Üstlenmiş Olduğu Görevler Nelerdir?

Epic Games, bilişim üzerine çalışanların deyimi ile yazılım geliştirmek ve geliştirilen bu yazılımların kullanıcılara ulaştırılması gibi bir görevi üstlenmiştir. Yukarıda belirttiğimiz gibi 1991 yılında kurulan firma, ilk zamanlarda Tim Sweeney’in Potomac Computer Systems adıyla piyasada tutunmaya çalışmıştır.

Kuruluşundan 1 yıl sonra ise zzt isimli bir oyun yayınlayarak ismini duyurmaya çalışmış ve sonrasında şirketin ismi Epic Mega Games olarak değiştirilmiştir.

Tarihler 1999’u gösterdiğinde ise Epic Mega Games şirketi ismindeki Mega kelimesini çıkartarak Epic Games olarak yoluna devam etmeye karar vermiştir. Bu tarihten itibaren günümüze kadar aynı isimle yayın hayatına devam eden şirket çok sayıda oyunu piyasaya sürmüş ve oyun severlerin beğenisini kazanmıştır. Özellikle son zamanlarda Fortnite, Gears of var, İnfinity Blade gibi oyunlarla oyun dünyasında zirveye ulaşmıştır.

Firma tarafından üretilen ve yukarıda saydığımız ücretli oyunlarla birlikte aynı zamanda Epic Games ücretsiz oyunları 2014 yılında şirketin en başarılı oyun motoru ödülünü almasına vesile olmuştur. Bu ödülle birlikte Epic Games Guinness Rekorlar Kitabı’na da girdi.

Bu kadar çok başarıya sahip ve oyun alanında kendinden söz ettiren bir şirketin Bilişim alanındaki hizmetlerinin bunlarla sınırlı olması elbette beklenemez. Epic Games daha derinlemesine incelendiğinde aynı zamanda Epic Games Store’nin da sahibi olduğu ortaya çıkmaktadır. Oyun severlerin ihtiyaçlarını önemli bir bölümünü tek başına karşılamaya hedefleyen firma, Epic Games Store alanında oyunla ilgili profil düzenleme, arkadaş ekleme, farklı kategorilerde oyunlar satın alma gibi birçok faaliyeti gerçekleştirme imkanını sunmaktadır. Şirketin oyun severler açısından çok beğenilmesinin bir temel sebebi de budur.

Kullanıcı memnuniyetini önemsediğini farklı şekillerde anlatmayı amaçlayan Epic Games, haftanın her perşembe günü saat 18.00’de, en az bir ve en fazla 3 oyunu, ücretsiz şekilde kullanıcılara sunmaktadır. Bu sayede Ziyaretçiler Epic Games ile etkileşim halinde kalarak şirketi düzenli olarak takip etmektedirler. Bu takiplerinin karşılığını da ücretsiz oyunlar ile alabilmekteler.

Epic Games Ücretsiz Oyunlara Nasıl Ulaşılır?

Epic Games Ücretsiz Oyunlara Nasıl Ulaşılır?

Epic Games tarafından kullanıcılara sunulan ücretsiz oyunlara ulaşabilmek için sunulan sistemin özelliklerinin derinlemesine öğrenilmesi gerekmektedir. Bu kısımda kullanıcıların ilk aşamayı geçerken herhangi bir ücret ödeme şartı aranmaz. Üyelik işlemini tamamlayan kullanıcılar bu adamı başarıyla geçmiş sayılır.

Epic Games uygulaması bilgisayara indirilerek kurulum işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcının hesap oluşturması gerekmektedir. hesap oluşturma ve giriş işlemleri sonrasında Epic Games Bedava oyun seçeneklerine ulaşılabilir.

Epic Games menüsü içerisinde yarı yarıya indirimli oyunlar, tamamen ücretsiz olarak sunulan oyunlar, yeni çıkan oyunlar ve son dönemin en popüler oyunları gibi farklı alternatif türlerine rastlanılabilir. Bu sekmeler içerisinde beğendiğiniz oyunu satın almanız gereken yer mağaza bölümüdür.

İlgili menü alanının kütüphane kısmında kullanıcıların daha önce satın aldığı oyunlar bulunmaktadır. Unreal Engine olarak göreceğiniz bölümde oyunla ilgili yeni güncellemeler bulunur.

Epic Games Ücretsiz oyunlara Nasıl Ulaşılır?

Epic Games tarafından kullanıcılara sunulan ücretsiz oyunlara ulaşabilmek için sunulan sistemin özelliklerinin derinlemesine öğrenilmesi gerekmektedir. bu kısımda kullanıcıların ilk aşamayı geçerken herhangi bir ücret ödeme şartı aranmaz. Üyelik işlemini tamamlayan kullanıcılar bu adamı başarıyla geçmiş sayılır.

Epic Games uygulaması bilgisayara indirilerek kurulum işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcının hesap oluşturması gerekmektedir. hesap oluşturma ve giriş işlemleri sonrasında Epic Games Bedava oyun seçeneklerine ulaşılabilir.

Epic Games menüsü içerisinde yarı yarıya indirimli oyunlar, tamamen ücretsiz olarak sunulan oyunlar, yeni çıkan oyunlar ve son dönemin en popüler oyunları gibi farklı alternatif türlerine rastlanılabilir. bu sekmeler içerisinde beğendiğiniz oyunu satın almanız gereken yer mağaza bölümüdür.

İlgili menü alanının kütüphane kısmında kullanıcıların daha önce satın aldığı oyunlar bulunmaktadır. Unreal Engine olarak göreceğiniz bölümde oyunla ilgili yeni güncellemeler bulunur.

Epic Games üzerinden kullanıcı hesabı nasıl açılmaktadır? 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi Epic Games ücretsiz oyunlara ulaşabilmek için kullanıcının kendisine ait bir hesabının bulunması gerekmektedir. Kullanıcı hesabı açabilmenin ilk yolu ise web tarayıcısı üzerinden siteye giriş yaparak sağ üst menüde yer alan giriş yap sekmesine tıklamaktır.

Bu bölümde oyuncuların bir e-posta ile şifre belirlemesi ve sisteme kayıt olmaları istenmektedir. Sonrasında belirtilen e-posta adresini onay maili gönderilir. Kullanıcının maili onaylaması ile birlikte Hesap ismi ve parola belirlemesi için ilgili sayfaya yönlendirilir.  Belirlenecek kullanıcı ismi sonraki adımlarda da oyuncudan isteneceği için bu alana yazacağınız bilgiye dikkat etmenizi öneriyoruz.

Belirtilen bölümleri tam olarak doldurma işlemlerinden sonra Epic Games ücretsiz oyunları oynamak için tüm işlemleri tamamlamış sayılacaksınız.

Epic games’ten oyun nasıl alınır? 

Epic Games sahip olduğu geniş altyapı sayesinde ileri derecede sayılabilecek şekilde fonksiyonel bir sisteme sahip olarak bilinmektedir. Gelişmiş fonksiyonel yapısı sayesinde oyuncular oyun alma işlemlerinde zorluk çekmemektedir.

Satılan oyunların mağaza içerisinde bulunabilmesi için satın alma işleminden önce mutlaka oyuncudan hesap açması istenmektedir. Hesap açma adımlarını bir önceki metinde belirtmiştik. Burada belirtildiği gibi hesap açarak satın alma işlemini gerçekleştirmeniz halinde hesabınıza mağaza bölümünde aldığınız oyunu göreceksiniz.

Epic Games mağazası içerisinde yer alan oyunların fiyatlarını öğrenebilmek için oyun üzerine tıklamak yeterlidir. Tıklama işlemi sonrasında oyunun üzerinde yer alan şimdi satın al butonunu seçerek işlemler basamaklı şekilde tamamlanır.

Epic games’i kullanmak ne tür avantajları beraberinde getirir

Epic games’in oyun severler için en büyük faydalarından bir tanesi geçmiş yıllardan bu yana kullanılan oyun kutularına artık ihtiyaç duyulmamasıdır. Bu açıdan bakıldığında platformun oyun dünyasında yeni bir çağ açtığını söyleyebiliriz.

Ücretsiz oyunlar arasında Epic Games uygulaması oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bu başarıdaki en büyük nedenlerden bir tanesi ise uygulamaya kolay ulaşılması ve kullanımının son derece basit olmasından ileri  gelmektedir. Bu özelliklerin haricinde Epic games’i kullanmanın avantajları aşağıda sıralanmıştır.

  • Her şeyden önce Epic Games platformu CD kullanımına ve cd’lerin yer kaplama olayına son vermiştir,
  •  İlgili site üzerinden her şey dijital olarak gerçekleştirilir. Oyunları istenildiği zaman oyun deposu üzerinden ulaşılabilir. Bu nedenle herhangi bir kaybolma söz konusu değildir.
  •  Uygulamada yer alan oyunlarda CD olmadığından dolayı Oyunlarda bir zarar görme konusu da olmaz.
  •  Farklı bir hesap üzerinden veya farklı bir bilgisayardan kendi hesabınıza ulaşmanız durumunda aynı oyunları oynayabilmeniz mümkündür,
  •  Cihazınızda arıza olsa dahi farklı bir cihaz üzerinden oyunlara ulaşabilirsiniz.

Bu saydıklarımız arasında kullanıcılar açısından en önemli özellik olarak oyuncunun oyunlarına farklı cihazlar üzerinden ulaşabilmesi gösterilebilir. Tüm oyunlara aynı hesap üzerinden ulaşılabilmesi kullanıcının oyunlarını sürekli yanında taşıma gereksinimini ortadan kaldırmaktadır.

Epic Games ücretsiz oyunları hangileridir?

Epic Games ücretsiz oyunları hangileridir?

Epic Games uygulaması ve bu uygulamanın sağladığı avantajları anlattıktan sonra sırada kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan oyunları ifade etmeye geldi. Çok sayıda kullanıcının beğenerek oynadığı GTA V ve Civilization VI Gibi oyunlara platformun sitesi üzerinden ücretsiz olarak ulaşılabilir.

Çok sayıda ücretsiz uygulamayı ve birbirinden güzel diğer oyunları oynayabilmek için bir kullanıcı adı ve şifre belirlemek giriş yapmak için yeterli olacaktır. Epic Games bedava oyun oynamak açısından oyunculara harika seçenekler sunmaktadır.

Uygulama içerisinde yer alan ücretsiz olarak belirlenmiş oyunları kolaylıkla indirerek oynamaya başlayabilirsiniz. Bu oyunların yeni çıkan bölümleri için ise ekstra ücret ödemeniz bazen gerekebilir. Diğer yandan platform içerisinde ücretli seçeneklerde bulunmaktadır. Ücretli olarak sunulan bazı seçenekler zaman zaman kullanıcılara ücretsiz olarak da önerilmektedir. Ancak bu zaman aralığına doğru şekilde yakalamak ücretli bir oyunu ücretsiz olarak alabilmek için gerek.

Epic Games firmasının kullanıcılara ücretsiz olarak sunmuş olduğu oyunların listesine ulaşabilmek için https://www.trendpara.net/epic-games-ucretsiz-oyunlar/ Linkini tıklayabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir