1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

En İyi Beş Sosyal Medya Pazarlama Aracı

En İyi Beş Sosyal Medya Pazarlama Aracı
0

Sosyal medya dünyayı bir kasırga içinde ele geçirdi ve şimdi hayatımızın her alanına hakim oluyor. İş ve sosyal medya bugünlerde el ele gidiyor, bir işletmenin hayatta kalması, sosyal medya pazarlama stratejisinin başarısına bağlıdır.

Sosyal medya kampanyalarına harcanan parayla, bu sosyal medya platformlarında iş dünyasının diğerlerinden sıyrılma baskısı muazzam. Ancak neyse ki, pazarlamacıların ve iş dünyasının zirveye çıkmasına yardımcı olan çevrimiçi pazarlama araçları var.

Aşağıda, sosyal medya pazarlamasının her kategorisindeki farklı araçlar listelenmiştir.

1. Sosyal Dinleme: Müşterilerin sizin hakkınızda ne söylediğini ve içeriğinizi nerede paylaştıklarını anlamak için çevrimiçi etkileşimleri izleme sürecine sosyal dinleme denir.

  • Google Uyarıları: Google’ın ücretsiz yazılımı, sosyal medyada bahsettiğiniz şeyleri izlemeye devam ettiğinde kullanılacak en iyi yazılımlardan biridir. Ayrıca, bahsedildiklerinde sizi uyarmak için çeşitli anahtar kelimeler, rakiplerinizi veya sektörünüzdeki eğilimleri de ekleyebilirsiniz.
  • Bahsetme: Google uyarıları ile aynı şekilde çalışır ancak gerçek zamanlı olarak müşterilere platform içinden cevap verme seçeneği sunar.

2. Sosyal Medya Yönetimi: Her işletme birden fazla sosyal medya platformunu yönetirken, kolayca kafa karıştırıcı ve dağınık olabilir. Sosyal medya yöneticileri aracılığıyla oyununuzu zirvede tutmak, gitmenin yoludur.

  • Buffer: Buffer, tüm sosyal medya kampanyanızı tek bir yerden planlamanıza izin verebilir. Farklı platformlar için gönderileri özel olarak planlayabilirsiniz ve ayrıca hareket halindeyken sıranıza makaleler ve fotoğraflar eklemenize olanak tanır. Ayrıca bağlantıların kısaltılmasına da yardımcı olur.
  • Hootsuite: Bu, birçok sosyal medya yönetimi özelliğini ücretsiz sunduğundan en popüler araçlardan biridir. Haftalık raporlar sizin için de mükemmel bir analitik veri kaynağı olabilir.

3. Pazarlama Araştırması: Pazarınızı anlamak, başarılı bir pazarlama stratejisinin yapı taşlarından biridir ve bunu sürekli yapmak, rekabette önde kalmanıza yardımcı olur.

  • Buzzsumo: Anahtar kelime öbeklerini araştırmak için en güçlü araçlardan biri; bu, hedef kitlenizin ilgilendiği içeriği paylaşmak için kullanılabilir. Veya rakibinizin ne yaptığını ve bunu nasıl daha iyi yapabileceğinizi bulmak için kullanabilirsiniz.
  • Google trendleri: Dünya genelinde sektörünüzde nelerin trend olduğunu öğrenmek üzere daha geniş bir araştırma yapmak için google trendlerini kullanabilirsiniz. Bu, değişen eğilimleri ve kalıpları belirlemenize yardımcı olur.

4. İçerik Oluşturma: Sosyal medyada müşterileri çekmek göründüğü kadar kolay değildir ve içeriğinizi öne çıkarmak için alabileceğiniz kadar yardıma ihtiyacınız vardır.

  • Canva: Bu size infografikler, Facebook reklamları veya kapak resmi gibi şeyler oluşturmanız için çok sayıda şablon sağlar. Basit sürükle ve bırak biçimi, kullanımı kolaylaştırır ve içeriklerinizi optimize eder.

5. Otomasyon: Sosyal medya kampanyanızın daha sorunsuz çalışmasını sağlamak için birkaç şeyi otomatikleştirebilirsiniz.

IFTT: Bu platformu kullanarak, bahsettiklerinizi otomatik olarak bir google belgesine kaydetme veya ekleri google sürücünüze kaydetme gibi özellikler ekleyebilirsiniz. Bu, üretkenliğinizi artırabilir ve daha yaratıcı olabilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir