1. Anasayfa
  2. Veri Kurtarma

Eksik DLL Dosyalarını Ücretsiz İndirme


Genellikle DLL dosyaları olarak bilinen Dinamik Bağlantı Kitaplıkları, belirli bir komutu ele alan veri ve kod kümelerini içeren uygulama türleridir. DLL dosyaları, işlevlerini aynı anda yürütmek için farklı programlar tarafından kullanılır.

DLL dosyası, aynı anda başka bir program tarafından kullanılırken, bir programın belirli bir dizindeki bir belgeyi bulması için çalışabilir. Dynamic Link Libraries dosyası genellikle .dll uzantılarıyla biter. Yine de, diğer Dinamik Bağlantı Kitaplıkları dosyalarının farklı uzantıları vardır.

OCX.CPL veya.DRV. Eğer rastlamak varsa eksik DLL dosyaları konular ve sorunları çözmek için yollar arıyor, eksik dll indir ve düzeltmek eksik dll indir me hatası nerede ve nasıl bu makalede bakabilirsiniz.

Eksik DLL Dosyalarını Ücretsiz Nereden İndirebilirim?

Yukarıdaki fotoğrafta Windows İşletim Sisteminin işlevselliği nedeniyle DLL dosyalarını yaygın olarak kullandığını görüyoruz. Yukarıdaki örnekte, vurgulanan dosya comdlg32.dll veya Ortak İletişim kutusudur. İletişim kutuları, bir programı kullanırken görünen küçük pencereler veya kutulardır. Örneğin, bir dosyanın özelliklerine giderseniz, o programla ilgili bilgileri içeren bir kutu görünecektir. Bu DLL dosyasının işlevi, belirli bir komut gerçekleştirildiğinde bir iletişim kutusu açmaktır.

Bu DLL dosyası eksikse, aynı anda iletişim kutuları olan iki uygulamayı açamazsınız. DLL’ler, verilerin ve kodların farklı uygulamalar tarafından yeniden kullanılmasına izin verir, böylece geliştiricilerin her uygulamanın ortak bir işlevi için bir kod oluşturmak için zaman ve çaba harcamasına gerek kalmaz. Geliştiriciler kendi DLL dosyalarını oluştursalar da, çoğu paketler halinde önbelleğe alınır ve örnekler Microsoft .NET Framework ve Microsoft C ++ Yeniden Dağıtılabilirleridir.

DLL dosyaları çökmeye meyillidir ve çoğu zaman, belirli bir DLL dosyası eksikliğiyle ilgili bir hata mesajı açılır. İşte eksik DLL’leri ücretsiz olarak arayabileceğiniz ve indirebileceğiniz bir web sitesi. Bu dosyaları kullanan uygulamalar, tüm uygulamayı güncellemek yerine tek bir dosyayı güncellemek daha kolay olduğu için değişiklikleri ve iyileştirmeleri kolayca uygulayabilir.

Ücretsiz DLL indirebileceğiniz Web Sitesinin Adı: Wiki DLL

DLL’nin belirli adını arayabilir veya belirli bir iletiye tıklarsanız dosyaları ilk harflerine göre sıralayabilirsiniz, bu harfle başlayan tüm DLL’ler görünecektir. İndirme işlemine devam etmeden önce okumanız için verilerin bir açıklaması da vardır. İndirilecek doğru DLL dosyasını seçmeye yardımcı olmak için değerlendirme ve dosyanın kaç kez indirildiği web sitesinde de görülebilir.

Yukarıdaki görüntü, belirli bir harfle başlayan kullanılabilir DLL’lerin listesini gösterir. Herhangi bir DLL dosyası seçin ve zip dosyası biçiminde indirilecektir. Bundan sonra, belirli bir klasördeki verileri açabilirsiniz. Kullanan programın tekrar çalışabilmesi için gereklidir. Ayrıca, söz konusu dosyayı nereye yerleştireceğiniz konusunda da size yol gösterir. Bu nedenle, bu web sitesi bu tür durumlar söz konusu olduğunda güvenilirdir.

Bu web sitesi hakkında iyi bir şey, veritabanının zaman zaman sürekli güncellenmesidir. En son uygulamalara ayak uydurmak için yeni DLL’ler eklenir.

Ücretsiz Çevrimiçi DLL Veritabanı Web Sitesini Kullanarak Dll Dosyalarını İndirin

Web sitesi ücretsiz olduğundan, dosyaları indirebilmek için herhangi bir şey için kaydolmanıza veya herhangi bir şey için ödeme yapmanıza gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey web sitesine gitmek ve ana sayfadan bir arama çubuğu göreceksiniz. Aşağıda, belirli bir harfle başlayan tüm DLL’lere gitmek için tıklayabileceğiniz harfler bulunmaktadır.

Ana sayfadan, en çok indirilen DLL dosyalarını ve siteye eklendikleri tarih dahil yeni eklenenleri dosya boyutuyla birlikte görebilirsiniz. Arama çubuğu DLL dosyalarını aramak için kullanılırsa, sonuçlar, oluşturucunun adı, DLL’nin ne hakkında olduğu, kullanımı ve hata mesajının ne anlama geldiği ve diğerleri gibi o dosyanın bilgilerini gösterir.

Web sayfasından aşağı kaydırırsanız, indirme bağlantılarını göreceksiniz. Sahip olduğunuz işletim sistemiyle eşleşmek için seçim yapabileceğiniz iki seçenek vardır, biri 32 bit işletim sistemi ve diğeri 64 bit işletim sistemi içindir.

Bunun dışında web sitesinde, sistemdeki eksik DLL hatasını otomatik olarak düzelten “WikiDll Fixer” adlı bir araç da bulunmaktadır. Web sitesinde iki seçenek var. Sorunu otomatik olarak düzeltmek için söz konusu aracı kullanabilir veya sorunu manuel olarak indirip düzeltebilirsiniz.

Ayrıca, Ücretsiz Yazılımlar Listesindeki en iyi ücretsiz DLL onarım yazılımlarından bazılarının listesine göz atmaktan çekinmeyin .

Sonuç

Web sitesi, eksik DLL sorununuza bir çözüm bulmak için iyi ve güvenilir bir sitedir. DLL’leri arayabilmenin yanı sıra, bunları ücretsiz olarak da indirebilirsiniz. Ayrıca, her zaman güncellenmesi gerçeği, en iyi seçeneği almanızı sağlamak için bir artıdır. Belirli DLL dosyasının nereye yerleştirileceğini öğreten kılavuz verilmiştir. Sonuçta mutlaka denenmesi gereken bir web sitesi.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir