İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Rehberler
  3. İndirilen Dosyanın Güvenli Olup Olmadığını Kontrol Etme

İndirilen Dosyanın Güvenli Olup Olmadığını Kontrol Etme


PDF, şarkılar, filmler ve çok daha fazlası olsun, İnternet’ten düzenli olarak dosya indiriyoruz. Anti-Virüs ve diğer gerekli araçların yardımıyla kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınıza girmesini engellersiniz. Tüm anti-virüs yazılımları mükemmel olmasa da, işte kullanabileceğiniz araç.

Bugün, VirusTotal adlı bir araç hakkında bilgi alacağız. Bu, boyutu 128MB’ye kadar olan dosyaları yüklemenize izin veren bir web sitesidir ve daha sonra kötü amaçlı yazılım içerip içermediğini kontrol etmek için 50’den fazla tarayıcı kullanır: virüsler, Truva atları, solucanlar ve daha fazlası.

Bu, Bitdefender, Kaspersky, Avast, McAfee, Malwarebytes ve daha pek çok isim dahil olmak üzere tüm tarama motorlarının bir karışımı gibidir. Dosya tarandıktan sonra, kaç motorun bir sorun algıladığı gibi durumu kontrol edebilir, bir dosyanın güvenli olup olmadığını hızlı bir şekilde ölçmek için bir ‘safe-o-meter’ ve ayrıntılı bilgileri ve daha fazlasını kontrol edebilirsiniz. Muhtemelen ihtiyacın olandan daha fazla.

Nasıl kontrol edilir?

Mozilla Firefox ve Chrome kullanıcıları için, virüslü bir web sitesini ziyaret etmek üzereyseniz sizi uyaracak mevcut eklentileri inceleyebilir ve indirebilirsiniz. Aksi takdirde, kontrol etmek istediğiniz URL’yi yapıştırabilirsiniz. Araçlarını kullanarak, bir sitenin temiz olup olmadığını size hızlı bir şekilde gösterecektir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknobird, en popüler ve en iyi ücretsiz lisanslı yazılımı, ücretsiz deneme sürümünü ve ücretsiz indirmeyi sunma, paylaşma ve güncelleme konusunda uzmanlaşmış en popüler yazılım eşantiyon web sitelerinden biridir.

Yorum Yap