1. Anasayfa
  2. Rehber

İndirilen Dosyanın Güvenli Olup Olmadığını Kontrol Etme

İndirilen Dosyanın Güvenli Olup Olmadığını Kontrol Etme
0

PDF, şarkılar, filmler ve çok daha fazlası olsun, İnternet’ten düzenli olarak dosya indiriyoruz. Antivirüs ve diğer gerekli araçların yardımıyla kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınıza girmesini engellersiniz. Tüm anti-virüs yazılımları mükemmel olmasa da, işte kullanabileceğiniz bir araç bulunuyor.

Bugün, VirusTotal adlı bir araç hakkında bilgi alacağız. Bu, boyutu 128MB’ye kadar olan dosyaları yüklemenize izin veren bir web sitesidir ve kötü amaçlı yazılım içerip içermediğini kontrol etmek için 50’den fazla tarayıcı kullanır başlıcaları: virüsler, Truva atları, solucanlar ve daha fazlası’dır.

Bu, Bitdefender, Kaspersky, Avast, McAfee, Malwarebytes ve daha pek çok isim dahil olmak üzere tüm tarama motorlarının bir karışımı gibidir diyebiliriz. Dosya tarandıktan sonra, herhangi bir belgenin veya dosyanın durumu anında kontrol edilebilir, bir dosyanın güvenli olup olmadığını hızlı bir şekilde ölçebilir ve ayrıntılı bilgileri kontrol edebilirsiniz.

Dosyalar Nasıl Kontrol Ediliyor?

Mozilla Firefox ve Chrome kullanıcıları için, virüslü bir web sitesini ziyaret etmek üzereyseniz sizi uyaracak mevcut eklentileri inceleyebilir ve indirebilirsiniz. Aksi takdirde, kontrol etmek istediğiniz URL’yi yapıştırabilirsiniz. Ayrıca size sitenin temiz olup olmadığını hızlı bir şekilde gösterecektir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir