1. Anasayfa
  2. Grafik Tasarım

DesignCap - Kullanımı Kolay Çevrimiçi Grafik Tasarım Aracı

DesignCap – Çevrimiçi Grafik Tasarım Aracı

Bu DesignCap incelemesinde, 2022’de denemeye değer kullanımı kolay bir çevrimiçi grafik tasarım aracını keşfedelim.

Canva‘ya aşinaysanız, kullanabileceğiniz en popüler çevrimiçi grafik tasarım araçlarından biri olduğunun farkına varmışsınızdır. Ancak, kullanmamamızın iyi bir nedeni var. Canva’nın kullanıcı arayüzünü, şablonlara göz atmak için kullandığımızda biraz fazla kalabalık olduğunu düşünüyoruz.

Tasarım konusunda önceden herhangi bir bilginiz olmadığında, bazen çok fazla seçeneğe sahip olmak sizi bunaltabilir. Bu Canva’nın grafik tasarım için harika olmadığı anlamına gelmiyor. Sadece çok karmaşık.

Bu yüzden canva dışı başka bir alternatif arıyoruz. DesignCap, Canva’ya benzer özelliklere sahiptir, ancak basit ve kullanımı kolaydır, bu da onu yeni başlayanlar için uygun bir araç haline getirir.

DesignCap nedir?

DesignCap, PearlMountain tarafından tasarlanan başka bir araçtır. Herkesin sosyal medya grafikleri, posterler, el ilanları ve daha fazlası gibi günlük tasarım ihtiyaçlarını oluşturmasına yardımcı olan çevrimiçi bir grafik tasarım yazılımıdır. Binlerce mevcut şablonla DesignCap, dakikalar içinde profesyonel bir tasarım oluşturmanıza yardımcı olacak kullanıcı dostu bir gösterge paneli sağlar.

DesignCap Nasıl Kullanılır?

DesignCap’i kullanmak için ücretsiz bir hesaba kaydolabilir ve tasarımınız üzerinde çalışmaya başlamak istediğiniz herhangi bir şablonu seçebilirsiniz.

1. Adım: Şablonlara Göz Atın

DesignCap - Şablonlara Göz Atın

Kaydolduktan sonra, aşağıda bunun gibi bir gösterge tablosu göreceksiniz. Daha önce bahsettiğimiz tüm kategorilerden çeşitli şablonlara sahiptir.

Gördüğünüz gibi, DesignCap’in kullanıcı arayüzü çok basit. Bir arama çubuğunuz ve 5 farklı kategori sekmeniz bulunuyor.

2. Adım: Tasarımınızı Özelleştirin

DesignCap ile Tasarımınızı Özelleştirin

Nişimize iyi uyduğunu düşündüğümüz Özelleştir düğmesine tıklıyoruz. Ardından, aşağıda bunun gibi bir çalışma alanı göreceksiniz.

Tasarımınızı özelleştirmenin birkaç yolu vardır. İstediğinizi oluşturmanıza yardımcı olması için sol kenar çubuğundaki tüm araçları kullanabilirsiniz. Aşağıdaki listelere göz atın.

  • Öğeler – Tasarımınıza çizgiler, temel şekiller, oklar, rozetler, konuşma balonları ve çok daha fazlasını ekleyebilirsiniz.
  • Fotoğraflar – Tasarımınızda kullanmak için ücretsiz stok görüntüleri seçin ve değiştirin.
  • Grafikler – Infographics için grafikler oluşturmak istiyorsanız, mevcut tüm çeşitli şablonlar arasından seçim yapabilir ve sayıları buna göre değiştirebilirsiniz.
  • Metinler – başlık ve alt başlık olarak kullanmanız için önceden tasarlanmış birkaç metin şablonu vardır.
  • Modüller – burası tasarımınıza çeşitli önceden oluşturulmuş grafikler veya diyagramlar ve simgeler ekleyebileceğiniz yerdir.
  • Arka planlar – Tasarımınıza sıfırdan başlamak istiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli arka planlar vardır. Ayrıca, düz veya degrade renklere göre değiştirebilirsiniz.
  • Yüklemeler – Kendi resimlerinizi DesignCap’e yükleyerek de kullanabilirsiniz.

Ayrıca katmanlar, hizalama, renk, aralık ve daha fazlası gibi temel düzenleme araçlarına da erişebilirsiniz. Ancak, DesignCap’in eksik olduğu bir özellik var. Bu özelliklerden biri cetvel. Başka bir deyişle, tasarım öğelerinizi düzgün bir şekilde düzenlemeyi zor bulabilirsiniz. Ancak, size yardımcı olması için görünmez çizgi kılavuzlarını da kullanabilirsiniz.

3. Adım: Tasarımınızı İndirin ve Yayınlayın

Tasarımınızı zaten bitirdiyseniz, iki seçeneğiniz vardır, bunları indirebilir veya paylaşabilirsiniz. JPG, PNG veya PDF formatında indirebilir ve boyutu Küçük’ten Ekstra Büyük’e doğru özelleştirebilirsiniz. Ancak, ücretsiz planı kullanıyorsanız, yalnızca JPG ve küçük formatta indirebilirsiniz.

DesignCap’i sosyal medya gönderileri, posterler ve el ilanları gibi tek sayfalık tasarımlar için kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

DesignCap Fiyatlandırma Planları

Gördüğünüz gibi, DesignCap Ücretsiz, Basit ve Plus olmak üzere üç plan sunuyor. Temel Plan, yıllık ödemede 59,88 $ ‘dan başlar. Kullanmak için sınırsız sayıda şablona, stok simgesine ve modüle zaten erişiminiz var. Ayrıca, tasarımınızı yüksek çözünürlüklü PNG ve PDF formatlarında da indirebilirsiniz. Bununla birlikte, Plus Planı yıllık ödemede 71,88 $ olarak fiyatlandırılır. Temel Plan’dan ayda sadece 1 dolarlık bir fark bulunuyor.

Yıllık planı seçmek, aylık ödeme yapmaktan daha iyidir, çünkü fiyat farkı yüksektir. Temel Plan ayda 8,99 ABD doları, Plus Plan ise aylık 12,99 ABD doları olarak fiyatlandırılır. Bu planları herkes için uygun fiyatlı olarak görsek de, aylık ödeme biraz fazla yüksek.

Özet

DesignCap incelememizi özetlemek gerekirse, daha iyi araçlar olmasına rağmen, DesignCap’in kullanımı kolay bir grafik tasarım aracı olduğunu düşünüyoruz. Bu, Canva ve Visme’ye en iyi alternatiflerden biri olabilir. Yeni başlayanlar için kullanıcı dostu bir arayüzle, günlük tasarım aracınız olarak kullanmayı düşünebilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir