1. Anasayfa
  2. Rehber

d3dx9_34.dll Hatasının Nedeni ve Çözümü

d3dx9_34.dll Hatasının Nedeni ve Çözümü
0

Herhangi bir oyun veya uygulama çalıştırdığınızda “d3dx9_34.dll” dosyasının bulunamadığını bildiren bir hata mesajı geliyorsa, bu işte bir sıkıntı var demektir. Genelde oyunların “exe” dosyalarını, çalıştırdığınızda gelen bir kronik hata olsada bir çok değişik uygulamada da rastlanmaktadır.

d3dx9_34.dll Hata mesajları hangi şekillerde karşımıza çıkıyor;

  1. Olarak d3dx9_34.dll dosyasının bulunamadı diye genellikle rastlanan hatalardan biridir. Yani; “d3dx9_34.dll bulunamadı” hatasıdır.
  2. d3dx9_34.dll ‘nin eksik olduğunu belirten hata mesajlarıda sık sık rastlayabileceğimiz hatadır. “d3dx9_34.dll dosyası eksik
  3. Bazen d3dx9_34.dll dosyasının eksik veya bozuk olduğunu belirten hata çıkabilir. Burada sizden istediği ise d3dx9_34.dll dosyasını değiştirmeniz veya yeniden uygulamayı açmanız. Yani; “d3dx9_34.dll dosyası eksik, dosyayı değiştirin ve tekrar deneyin.”
  4. Uygulamayı açtığınızda çalıştıramazsanız şöyle bir hata gelecektir, “d3dx9_34.dll dosyası bulunamadığından uygulama başlatılamadı

d3dx9_34.dll Hatası hangi sorunlardan meydana gelebilir;

Genellikle bu hata microsoftun DirectX 9 uygulamasının yüklenmemesinden kaynaklanmaktadır. DirectX 9′ un son sürümünü indirip, sisteminize kurarsanız bu hata mesajını almazsınız.

Halen sorunum çözülmedi, başka ne yapabilirim?

DirectX 9 son versiyonunu indirip, sisteminize kurduysanız, sorununuzun çözülmesi gerekiyor. Eğer olurda çözülmezse DirectX ile ilgili bir problem yoktur. Sorun çözülmezse uygulamanızı kaldırıp , yeniden kurmanız çözümün cevabı olabilir.

Ekran kartınızın sürücülerinide güncellemeniz, size sonuca götürebilecek çözüm yollarından , sadece en düşüğüdür.

d3dx9_34.dll dosyasını nereden temin edeceğiz ve nasıl yükleyeceğim?

d3dx9_34.dll dosyasını, günümüzde bir çok dll dosyaslarını içeren sitelerden rahatlıkla indirebilirsiniz. Yada google arama moturuna “d3dx9_34.dll” yazarsanız, büyük ihtimalle linkini bulabilirsiniz.

d3dx9_34.dll indir

d3dx9_34.dll 64 Bit indir

d3dx9_34.dll 32 Bit indir

İndirdikten sonra çıkan dll dosyasınıda “C:\Windows\System32” nin içine atmalısınız.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir