1. Anasayfa
 2. MacOS

Cleanmymac X İncelemesi (2021) – Özellikleri, Artıları ve Eksileri

Cleanmymac'in en son sürümünün nasıl çalıştığını kontrol edelim, o halde Cleanmymac X incelemesine geçelim.

Cleanmymac X İncelemesi (2021) – Özellikleri, Artıları ve Eksileri
0

Adından da anlaşılacağı gibi Cleanmymac x, Mac’iniz için bir temizleyici olarak çalışır. Birçoğunuz gereksiz verilerden muzdarip olmalı, bu da sisteminizi yavaşlatabilir. Verileri ve dosyaları manuel olarak silmenizi engeller. Bu Mac temizleyici , Mac’inizdeki dosyaları seçerken ve silerken karşılaştığınız tüm sorunları ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

Cleanmymac ,  kullanıcılar için en iyi özellikleri ve olanakları sağlayan en iyi yazılımlardan biri olarak ortaya çıktı. Şirket dört yeni sürümle çıktı ve en son sürüm, Cleanmymac’in daha iyi anlaşılmasını sağlayan yeni gelişmiş özellikler içeriyor.

Cleanmymac X İncelemesi

Cleanmymac X, verileri, dosyaları ve klasörleri kaldırarak cihazınızı düzenli olarak temizlemenizi sağlar. Mac’inizin sorunsuz ve uygun şekilde çalışmasına yardımcı olur. Veri temizleme aracı sayesinde gereksiz dosyaların cihazınızda saklanmasını önler. Bu bağlamda, bu uygulamanın sunduğu tüm özellikleri kontrol edeceğiz. Bu programın fiyatını, özelliklerini ve bilinmeyen bir çok özelliği hakkında bilgi sahibi olacağız. Cleanmymac X’i daha iyi incelemek için özelliklerine doğru ilerleyelim.

Özellikleri

Bir sabit disk veya depolama aygıtı takmaktan kaçının.

Birçok kullanıcı bellek alanı biterse RAM boyutunu veya bir sabit diski uzatır. Ayrıca, sabit diskler size çok para ve zamana mal olur, bu nedenle Mac’inizdeki tüm ilgisiz verileri temizlemek için Cleanmymac X’i neden tercih etmiyorsunuz? Veriler, belgeler, videolar hafıza cihazınızı doldurma eğilimindedir ve hepsini manuel olarak silmek kolay bir iş değildir. Bu nedenle Cleanmymac, yalnızca cihazınızdaki verileri tanımlayarak Mac’inizi temizlemenin en iyi yolunu sunar.

Yazılım, çöp dosyalarını tanımlamanıza ve bunları Mac’inizden silmenize yardımcı olur. Önemsiz dosyaları kaldırmak için gösterir. Önemsiz dosyayı sistemden kaldırmak için, Mac’inizin gereksiz dosyaları tarafından işgal edilen söz konusu verileri kontrol edebilirsiniz.

Tehditlere karşı koruma

Cleanmymac yalnızca cihazınızı temizlemekle kalmaz, aynı zamanda Mac’inizi tehditlerden, siber saldırılardan ve kötü amaçlı yazılımlardan korur. Evet, Mac gerçekten de bir bilgisayardan çok daha fazla güvenliği garanti ediyor, bu nedenle herhangi bir tehlike ve siber saldırıya karşı daha güvenli. Ancak çift korumanız için Cleanmymac X, Mac’inizi bilgisayar korsanlarından, yetkisiz erişimden ve kötü amaçlı yazılımlardan korur.

Yazılım aracılığıyla, sisteminizde varsa kötü amaçlı yazılımı algılar. Ayrıca Cleanmymac X, kötü amaçlı yazılımlara sahip olma riski olup olmadığını düzenli olarak kontrol eder. Ancak büyük olasılıkla Mac’te olmayacak, ancak sisteminiz için herhangi bir risk olmadığından emin olmak çok önemlidir.

Cleanmymac X, ilgisiz arama geçmişi verilerini silmenize yardımcı olur, veri hırsızlığı olasılığı olduğu için verileri sohbetler, bu da sizi önemli bir kayıpla karşı karşıya bırakabilir. Bu veriler aracılığıyla, bilgisayar korsanları bilgilerinizi size karşı kullanmak için hızlı bir şekilde çıkarabilir.

Mac’in çalışma hızını artırın.

CleanMyMac X Hızlandırma Araçları

Zamanla, Mac’iniz dosyalar ve verilerle dolduğunda, yavaşlar ve eskiden olduğu gibi çalışmaz.

Genellikle uygulama arka planda çalışmaya başlar ve birçok sistem kaynağını kullanabilir. Mac’inizin zaman içinde daha yavaş ve verimsiz çalışmasına neden olabilir. Cleanmymac X, Mac’inizin hızlı çalışması için arka planda çalışan tüm uygulamaları durdurur. Ayrıca uygulama, sabit diskin iyi çalışıp çalışmadığını doğrular. Tüm uygulamaların kaynakların uygun kullanımıyla düzgün çalıştığından emin olur.

Uygulama verilerini kaldır

CleanMyMac X Uygulama yönetimiHerhangi bir uygulamayı kaldırdığınızda, arkasında çok fazla bellek alanı kaplayabilecek çok sayıda çöp veri ve dosya bırakır. Bunu sağlamak için Cleanmymac X, cihazınızdaki alakasız verileri tarayarak cihazınızdan kalıcı olarak siler. Yazılım, ihtiyacınız olmayan dosyaları seçmek için kullanılmayan uygulama verilerinin listesini gösterir. Kullanıcının izni olmadan gerekli verilerin silinmesini sağlar.

Ayrıca, cihazınızı otomatik olarak güncellediğinden, cihaz uygulamanızı güncel tutar.

Dosyalarınızı yönetin

Uygulama ayrıca, cihazınızın yavaş çalışmasını önlemek için MacBook’unuzdaki verilerinizi ve dosyalarınızı temizlemenizi de sağlar. Tüm verileri taradıktan sonra eski ve büyük dosyaları kaldırabilirsiniz. Bu işlemi yapmak neredeyse birkaç saniye sürüyor ve ayrıca çok fazla bellek alanı yaratıyor. Kaldırılan uygulamalar geride bir yığın çöp verisi bıraktığından eski dosyaların silinmesi gereklidir.

Cleanmymac X ve Cleanmymac3

MacPaw’a göre Cleanmymac X, en iyi yepyeni uygulamalardan biridir. Cleanmymac3 ile karşılaştırıldığında, bu uygulama çok çeşitli harika özelliklerle karşımıza çıkıyor. Bu uygulamanın ne kadar iyi olduğuna hep birlikte bakalım.

 • Kullanıcıların varsa kötü amaçlı yazılımı tespit etmesini sağlar.
 • Çöp dosyalarını algılayıp tarayarak bellek alanınızı boşaltmanıza yardımcı olur.
 • Mac’inizi belirli aralıklarla güncel tutar.
 • Cihazın yavaş çalışmasını önlemek için kaldırılan uygulama verilerini tanımlar.
 • Uygulamanın daha iyi performansı için kişisel ipuçları ve püf noktaları verir.
 • Dosyaları hızlı bir şekilde kontrol edip silebilmeniz için kullanılmayan ve çöp kutusundaki verilerin bir listesini sağlayarak işinizi kolaylaştırır.
 • Şirket, daha iyi performans, en yeni gelişmiş özellikler, daha iyi kullanıcı arayüzü ve daha fazlasını içeren önceki sürümü çok geliştirdi.
 • Şirket tarafından söylendiği gibi, uygulamanın önceki sürümünden üç kat daha iyi çalışıyor.

Cleanmymac X güvenli midir?

Cleanmymac X yazılımı, Mac’iniz için şüphesiz güvenlidir. Bazı kullanıcılar bu yazılıma kötü amaçlı yazılım adını verdiklerini düşünüyor. Bunun yerine, bu yazılım, temel dosyalarınız için gigabaytlarca bellek alanı oluşturmak için çöp verilerini ve dosyaları temizlemenize yardımcı olan hepsi bir arada bir Mac temizleyicidir. Bir Mac kullanıcısı olarak, Cleanmymac X’in güvenli olup olmadığını düşünmüş olmalısınız. Endişelenme. Şimdi, yazılımla ilgili şüphenizi gideren birkaç noktadan bahsedeceğiz.

 • Cleanmymac X, bir MacBook temizleyici gibi çalışır, tüm gereksiz dosyaları ve verileri siler ve daha fazla veriye yer açmak için çok fazla bellek alanı kaplar.
 • Cleanmymac X, herhangi bir siber saldırı veya tehdit olduğunda kullanıcıyı bilgilendirir. Sadece tehlikeyi algılamakla kalmaz, aynı zamanda cihazdan da uzaklaştırır.
 • Hepsi bir arada bir Mac temizleyici olduğundan, bellek alanınızı genişletmek için herhangi bir ek sabit sürücüye ihtiyacınız yoktur.
 • Sonunda MacBook’un performansını ve çalışmasını etkileyen tonlarca veriyi tutmanızı engeller.
 • Ayrıca, veri temizleme araçları kullanıcı izni olmadan hiçbir veriyi silmez. Çöp dosyalarını taramak için pencereyi açtığınızda, bu dosyaları silmek isteyip istemediğinizi sorar.

Yazılım, cihazınızın satın aldığınız zamanki gibi sorunsuz çalışmasını sağlamak için sizi en son teknikler hakkında güncel tutar. Yazılım, ihtiyacınız olmayan tüm gereksiz dosyaları ve verileri güvenli bir şekilde kaldırır. Bellek alanını ne kadar veri işgal ettiğini bile bilmiyorsunuz, bu da sonunda sisteminizi daha yavaş ve verimsiz hale getiriyor.

Kullanılmayan verileri ve dosyaları kontrol etmek için bu uygulamayı indirmeniz ve sistemde çalıştırmanız gerekir. Dürüst olmak gerekirse, bu yazılım bilgisayarınız için çok fazla bellek alanı kazandıracaktır. Herhangi bir kullanıcı sistemde ağır bir görev yaptığında, bilgisayarınızın yavaş çalışmasına neden olabilecek birçok sistem kaynağını alır. Bu nedenle, hiç şüphesiz Cleanmymac X yazılımını güvenle indirebilirsiniz.

Cleanmymac X’i çalıştırmak için gerekli özellikler.

Şimdiye kadar şirket, Cleanmymac’in yeni sürümlerini piyasaya sürdü. Tüm düzenlemelerde, uygulama en son optimizasyon tekniği, daha iyi kullanıcı arayüzü, daha iyi performans ve daha pek çok şeyle karşımıza çıkıyor. Uygulamanın en yeni sürümü, diğer Mac uygulamalarından daha fazla sistem kaynağı gerektiren gelişmiş özelliklerle karşımıza çıkıyor.

Uygulamanın gerektireceği sistem özellikleri öğrenelim.

 • Mac OS × 10.10 modeline veya daha yüksek bir sürümüne ihtiyacınız vardır.
 • Uygulamanın cihazınızda sorunsuz çalışabilmesi için bilgisayarın minimum 50 MB olması gerekir.
 • Belki daha eski bir Mac OS sürümünüz vardır. Bu durumda, Cleanmymac X tarafından sağlanan yardımcı programlardan yararlanmak
 • için performansı yükseltmeniz gerekir.

Cleanmymac X Artıları

 • Kullanıcılara kullanıcı dostu bir arayüz sağlar.
 • Uygulamanın kullanımı basittir.
 • Uygulama size farklı bir kullanılmayan dosya ve veri listesi sağlar. Size verilerinizin tam bir sürümünü vermek için tüm dosyaları ayırır.
 • Cihazınızdaki tüm gereksiz uygulamaları kaldırın
 • Ayrıca, kötü amaçlı yazılımları Mac’ten de kaldırır.
 • Birkaç saniyelik taramayla bellek alanını boşaltın.
 • Ayrıca RAM verilerini 1GB kadar temizler.
 • Arka planda uzun süre çalışan bir uygulama olup olmadığını kontrol eder.
 • Herhangi bir dosyayı veya veriyi silmeden önce, yazılım herhangi bir veri kaybını önlemek için kullanıcının iznini alır.
 • İhtiyaca göre kullanıcılar yıllık veya ömür boyu paket alabilirler.

Cleanmymac X Eksileri

 • Uygulamayı doğru kullanmazsanız önemli verilerinizi kaybedebilirsiniz.
 • Verilerinizi silinmeden önce sizden izin alır.
 • Mac için daha az özelliğe sahip ücretsiz uygulamalar mevcuttur.
 • Mac temizliği için birçok yazılım daha ucuz fiyatlarla mevcuttur.

CleanmyMacX Fiyatlandırması

Cleanmymac X yıllık oranı

 • 1 Mac kullanıcısı için – 40 ABD doları
 • 2 Mac kullanıcısı için – 60 ABD doları
 • 5 Mac kullanıcısı için – 90 ABD doları

Cleanmymac X ömür boyu lisans fiyatı.

 • Tek kullanıcı için – 90 ABD doları
 • 2 kullanıcı için – 139 $
 • 5 kullanıcı için – 199 $

1- Cleanmymac by MacPaw güvenli midir?

Mac OS’nizde sahip olabileceğiniz en iyi ve en güvenli uygulamalardan birisidir. Bilgisayarınız için gerekli olan en yeni yardımcı programları size sağlar.

2- Cleanmymac X ücretsiz midir?

 • Hayır, bu uygulamanın tam sürümü ücretsiz değildir. Tüm kullanıcılar için iki lisans seçeneği ile birlikte gelir.
 • Kullanıcılar yıllık paketi seçebilirler.

Uygulamanın ücretsiz sürümünü aşağıdaki butondan indirebilirsiniz.

Ücretsiz indir

3- Apple, Cleanmymac’i tavsiye ediyor mu?

Şirket, bu uygulamayı en iyi Mac temizleyicilerinden biri olarak görüyor.

4- Cleanmymac buna değer mi?

Cleanmymac tamamen fiyatına değer. Bu uygulamayı neden cihazınızda tutmanız gerektiğinden emin olmak için özel içerikteki birçok özelliği ve avantajı listeledik.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir