1. Ana Sayfa
  2. İnternet Araçları
  3. Chromium Tabanlı Microsoft Edge İndir

Chromium Tabanlı Microsoft Edge İndir

Chromium Tabanlı Microsoft Edge İndir

Microsoft, Chromium motorunu temel alan yeni Microsoft Edge Internet tarayıcısının son sürümünü yayınladı. Bu kılavuzda, Microsoft Edge’in nasıl indirileceğini ve güncellenen tarayıcıyı nasıl tanıyacağınızı öğreneceksiniz.

Kapsamlı testlerden sonra Microsoft, Google’ın Chromium motoruyla Microsoft Edge web tarayıcısının son sürümüne erişim açtı. Tüm popüler işletim sistemleri için sürümler artık mevcuttur.

Microsoft Edge Chromium Varsayılan Arama Motoru Nasıl Değiştirilir?

Microsoft Edge Bing’i varsayılan arama motoru olarak kullanır, ancak farklı bir motor (Google veya Yandex gibi) kullanmayı tercih ediyorsanız şu adımları uygulayın.

  • Microsoft Edge uygulamasını açın .
  • Ayarlar düğmesine tıklayın (üç-noktalı)
  • “Gizlilik ve hizmetler”i tıklayın .
  • “Hizmetler” bölümünün altında Adres çubuğu seçeneğini tıklayın .

Edge Gizlilik ve Hizmetler

  • Tercih ettiğiniz arama motorunu seçmek için adres çubuğu açılır menüsünde kullanılan Arama motorunu kullanın .

Gizlilik ve Hizmetler Google Varsayılan Ayarlama

  • (İsteğe bağlı) arama motorlarını eklemek veya kaldırmak için ”Arama altyapılarını yönet” seçeneğini tıklayın .
    Adımları tamamladıktan sonra, adres çubuğunu kullanarak bir sonraki aramaya başladığınızda, Chromium Edge belirttiğiniz arama motorunu kullanarak sonuçları sizin seçtiğiniz arama motorunda görüntüler.

Chromium motoruna dayalı Microsoft Edge nasıl indirilir ve yüklenir

Yeni Edge tarayıcısını Chromium motoruyla indirmek, yüklemek ve test etmek için şu adımları izleyin:

Tarayıcı indirme sayfasına gidin ve gerekli sürümü indirin. Windows 10 , 8.1, 8, 7 (32 bit veya 64 bit) işletim sistemleri için destekli | MacOS | Android ve iOS İndirilen dosyayı çalıştırın ve kurulumun tamamlanmasını bekleyin. Bundan sonra, Google Chromium motoruna dayanan Microsoft Edge’in yeni sürümü otomatik olarak cihazınızda açılır ve kullanıma hazır hale gelir.

Microsoft Edge Chromium indirin
Bir bilgisayara, akıllı telefona veya tablete daha sonra yüklemek için Microsoft Edge tarayıcısının son sürümü olan Chromium motoruna sahip uygulamasını aşağıdaki linklerden indirin:

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknobird, en popüler ve en iyi ücretsiz lisanslı yazılımı, ücretsiz deneme sürümünü ve ücretsiz indirmeyi sunma, paylaşma ve güncelleme konusunda uzmanlaşmış en popüler yazılım eşantiyon web sitelerinden biridir.

Yorum Yap