1. Anasayfa
  2. Rehber

Cep Telefonu Sigortası Nedir, Nasıl Yapılır?

Cep Telefonu Sigortası Nedir, Nasıl Yapılır?
0

Cep telefonu sigortası, herhangi bir kaza sonucunda telefonunuzun hasar görmedi ya da arıza yapması gibi durumlarda masrafların karşılanmasıdır. Sıfır telefonlar, normal şartlarda 1-2 Yıl gibi garanti sunsa da, kullanıcı hatalarından dolayı meydana gelen hasarların bedelini yine size ödemektedir. Bundan dolayı sigortalama işlemi her zaman garantili işlemlerden daha avantajlıdır. Bir de garanti süresi sadece sıfır telefonlar için geçerli iken, sigortalama işlemi hem sıfır hem de 2. El telefonlar için geçerlidir.

Cep Telefonu Sigortası Nedir?

Ev ve araba sigortasına herkes aşina iken, cep telefonu sigortası nedir gibi sorular da artık sorulmaya başlandı. Çünkü artan kurdan dolayı telefon fiyatlarında büyük bir artış yaşandı. Böylece insanlar yüksek fiyata aldığı telefonların sigortasını yaptırarak, olası hasarlardan meydana gelen ödemeleri en aza ya da sıfıra indirmeye çalışmaktadır.

Cep telefonunuza sigorta yaptırmak için, cep telefonu sigortası yapan firmalar ile iletişime geçebilir ve telefonunuza en uygun sigortayı satın alabilirsiniz. Sigorta işlemlerini telefon bayilerinde de yaptırmak mümkündür.

Telefon Kaskosu Nasıl Yapılır?

En iyi cep telefonu kasko firması için, Google üzerinden araştırma yaparak ulaşabilirsiniz. Ya da en yakın bayiye giderek, cep telefonuna kasko yaptırabilirsiniz.

Telefon kaskolama esnasında sizinle iletişime geçen müşteri temsilcine ” Telefonunuzun modelini ve kullanım durumunu (sıfır ya da 2. El) söyleyerek” sizin telefonunuza uygun bir sigorta sunar. Gerekli belgeler istenir (Telefonun kayıt belgesi, İmeil, T.C kimlik numarası gibi.)

Telefon Kaskosu Neyi Kapsar?

Telefon kaskosu, garanti kapsamına girmeyen kullanıcı hatalarını da kapsıyor. Bundan dolayı da büyük avantaj sağlıyor. Bir kaza sonucunda telefonun veya herhangi bir parçasının zarar görmesi, çalıntı ve kaybolması gibi durumlarda kaskodan belli bir miktarda ücret alabilir ya da telefonda oluşan zararın onarılması sağlanabilir.

Telefon Sigortası Fiyatı Ne Kadar?

Günümüzde telefon kullanımının yaygınlaşması ve fiyatlarının artması, Telefon sigorta fiyatları hakkında araştırmaların da artmasına neden olmuştur. Telefon kaskolama fiyatı, telefonun modeline ve fiyatına göre belirlenir. Örneğin, 10.000 TL değerinde olan bir telefonun 1 yıllık kasko fiyatı 600 ila 1000 TL gibi değerlere tekabül eder. Kısacası, bir telefonun sigorta fiyatı, telefonun yüzde 10’u kadardır. Ayrıca kasko süresi 1 yıldır. Süresi dolan kasko için tekrar en fazla 1 yıllığına uzatılabilir.

Telefon Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Cep telefonu sigortası, kullanıcıya birden fazla avantaj sağlar. Telefonun kırılması, kaybolması yada çalınması gibi durumlarda sigorta şirketi, sigorta değeri bazında kullanıcıya ödeme yapar yada telefonun tamirini üstlenir. Ayrıca tüm lojistik işlemleri karşılamakla birlikte, zarar gören ve artık kullanılamayacak duruma gelen telefon yerine yeni bir telefon gönderir.

Sonuç

Cep telefonu sigortası ile telefona verdiğiniz paranın korunması sağlanır. Böylece telefonun size vereceği maddi zararı, bir sigorta şirketi ile paylaşarak, harcadığınız binlerce liraya sahip çıkabilirsiniz. Cep telefonu kaskosu için, tarayıcılardan arama yapabilir ve şirket için yorumlara ve eleştirileri dikkate alarak bir şirket tercihinde bulunabilirsiniz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir