1. Anasayfa
  2. Veri Kurtarma

Bozulan Harddisk Veri Kurtarma Programı ve Düzeltme Yolları

Bozulan Harddisk Veri Kurtarma Programı ve Düzeltme Yolları

Merhaba ziyaretçilerimiz. Bugün sizlerle bozulan harddisklerinizi nasıl canlandırabiliriz. Bu aşamayı kaç adımda bitirecez. Ortak sorunumuz olan harddisklerimizin veya alanlarımızın bozulması ve içindeki verilerinde haliyle kaybolması hepimizi üzüyor ve sinirlendiriyor. Şimdi paylaşacağım adımlar sayesinde bozulan veya bozulmaya yaklaşan harddisklerinizi nasıl kurtarabilirsiniz veya hangi yolları kullanacağım? sorularına cevap bulabileceksiniz.

Adım 1 :

Bozuk sektörün tam olarak ne kısımda bulunduğunu anlayabilmek biraz zor olabilir. Bu adımı biraz daha kısalaştıran ve kolaylaştıran ücretsiz yazılımlar bulunuyor. Bu yazılımlar sayesinde harddiskiniz’de sorun tam olarak hangi kısımda ne kadar büyüklükte olup olmadığını anlıyoruz. Bu ücretsiz uygulamaya repartitionbaddrive adresinden ulaşabilirsiniz.

Adım 2 :

Harddiskinizi kurtarmak için elinizden geleni yapın. Kısa yoldan aman olmuyor diye kestirip atmayın. Şimdi belki’de bozulmamıştır sadece sata kablosunda sorun vardır. Ondan dolayı çıkartıp başka bilgisayarlar’dada denemeye çalışın. Denemekten zarar gelmez arkadaşlar. :)

Adım 3 :

Partition ofset bölümü bozuk alanı belirlediğinizde sağlam bölümle bozuk alan arasındaki bölgeyi belirliyor. Bu alanı 512 mb civarında yapabilirsiniz. Yaptıktan sonra yeni sağlıklı bir bölüm oluşturabilirsiniz. Kolay gelsin. İyi günler dileriz.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir