1. Anasayfa
 2. Veri Kurtarma

Windows 10 için En İyi 3 HDD Bozuk Bad Sector Onarma Aracı

Windows 10 için En İyi 3 HDD Bozuk Bad Sector Onarma Aracı

Bir bilgisayar sisteminde sabit diskin rolü son derece önemlidir çünkü tüm değerli bilgilerinizi tutar ve işletim sisteminin düzgün çalışmasını sağlar. Bozuk sektörlerle ilgili veriler, sorunun nedenine bağlı olarak geçici veya kalıcı olarak kaybolabilir.

Donanım hatalarını yazılımla düzeltmek imkansızdır ve yalnızca bir yedekleme oluşturup donanımın kendisini değiştirerek düzeltilebilir. Hasar, yazılım hatalarından kaynaklanıyorsa, uygun yazılımı kullanarak bunları düzeltebilirsiniz.

 • Bir sabit sürücü, zamanla çeşitli nedenlerle zarar görebilecek veya erişilemez hale gelebilecek milyonlarca sektör içerir – mantıksal bozulma, diskin fiziksel hasarı (muhtemelen sabit diskin düşmesi nedeniyle) vb.
 • Sabit sürücünün bir bölümüne erişilemediğinde, en kötü senaryoda, işletim sisteminin çökmesine neden olabilir.

Bu, Mavi Ekran hatalarının en sık görülen kök nedenlerinden biridir , diğer adıyla BSoD hataları.

Bu yazıda, sabit diskinizin bozuk sektör arızalarını kolayca gidermenizi sağlayan en iyi yazılım seçeneklerini keşfedeceğiz.

3 Bad Sector onarım yazılımı

Stellar Data Recovery (Önerilen)

Stellar Data Recovery yazılımı, sabit sürücünüz ciddi şekilde bozulmuş olsa veya yanlışlıkla silinmiş veya biçimlendirilmiş olsa bile kaybolan veya silinen dosyaları, klasörleri, fotoğrafları , belgeleri, videoları ve diğer dosyaları kurtarmanıza olanak tanır.

Stellar Data Recovery, yazılımını 25 yılı aşkın süredir mükemmelleştiriyor. Bu süre zarfında bu şirket, üst düzey ürünleriyle 100’den fazla ödül aldı.

Bu, dosyaların kurtarılması, sabit disk arızası veya biçimlendirmesi konusunda piyasadaki önde gelen isimlerden biridir ve size temel kullanıcıdan en gelişmişine kadar kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan 3 harika seçenek sunar.

Stellar Data Recovery – Professional sürümünü indirin

AOMEI Partition Assistant Professional

AOMEI Partition Assistant Pro, PC’nizin disk bölüm yönetimini basitleştiren ve çalışmanız için güvenli bir ortam sunan çok kullanıcı dostu bir arayüzle bağlanmış çeşitli çok verimli araçlara sahiptir.

Herhangi bir veri kaybetmeden bölümleri oluşturmanıza, yeniden boyutlandırmanıza, taşımanıza, birleştirmenize ve bölmenize olanak tanır ve hatta MBR’yi (Ana Önyükleme Kaydı) kolaylıkla onarır.

AOMEI Partition Assistant destekli cihazlar şunları içerir:

 • Geleneksel sabit disk sürücüsü (HDD), katı hal sürücüleri (SSD) ve SSHD.
 • Harici sabit sürücü (USB 1.0 / 2.0 / 3.0), PC kartı, tamamen flash sürücüler ve Başparmak Sürücüler ve diğer çıkarılabilir ortamlar.
 • Windows tarafından tanınan tüm depolama aygıtları – IDE, SATA, iSCSI, SCSI disk, IEEE1394 (FireWire), vb.
 • RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10 vb. Dahil Donanım RAID’i
 • Bir sistemde 128 diske kadar.
 • 4096, 2048, 1024, 512 bayt sektör boyutuna sahip sabit disk.
 • Araç, aşağıdaki dosya sistemlerini destekler: TFS, FAT32 / FAT16 / FAT12, exFAT / ReFS, Ext2 / Ext3 / Ext4

Bilgisayarınız önyükleme yapmazsa ve MBR ile ilgili bir sorun olduğunu gösteren ” işletim sistemi bulunamadı “, ” eksik işletim sistemi “ veya ” geçersiz bölüm tablosu “ gibi bir hata bilgi mesajı görürseniz .

MBR sorunlarına, virüsten koruma yazılımınızın tamamen kaldırmadığı bir truva atı virüsünün bulaşması veya MBR’yi bozan işletim sisteminiz için bir yedek imaj yüklemesi gibi çeşitli nedenler olabilir. Bu sorun, bazı harici sabit disklerde de ortaya çıkar.

AOMEI Partition Assistant Professional Edition’ı indirin

Disk Genius

Disk Genius, bilgisayar yazılımlarının onarımında büyük bir üne sahip olan piyasadaki en eski yazılımlardan biridir. Disk Genius, yalnızca PC’nize ve sisteminize bakmak için değil, aynı zamanda testler yapmak ve donanımınıza düzeltmeler uygulamak için de harika bir yardımcı programdır.

Disk Genius’un Disk Yardımcı Programları özelliği, HDD’nizdeki bozuk sektörleri onarmak için harika bir adanmış araçtır. Bu aracın bir diğer önemli özelliği, herhangi bir disk onarım eylemi gerçekleştirmeden önce sistem yapılandırmalarınızı kaydetmenize olanak tanıyan yedekleme ve geri yükleme seçeneğidir.

İşte gerçekleştirebileceği en önemli işlemlere hızlı bir genel bakış:

 • HDD, SSD, harici HDD ve diğer depolama cihazlarındaki bozuk sektörleri kontrol edin ve onarın
 • Disk ve bölüm yönetimi: biçimlendirme, yeniden boyutlandırma, bölme, klonlama, gizleme, genişletme
 • WinPE önyüklenebilir disk oluşturun, böylece sistem çöktüğünde veya bilgisayarın işletim sistemi olmadığında diskinize erişebilirsiniz.
 • Yedekleme ve geri yükleme bölümü
 • Kayıp verileri diskinizden ve depolama cihazlarınızdan kurtarın
 • Bunlar yalnızca temel özelliklerinden bazılarıdır, ancak diskinizi sağlıklı tutmak istiyorsanız en önemlileridir.
 • Bozuk sektörleri onarmadan kayıp dosyaları kurtarmaya kadar – Disk Genius sizin disk koruyucunuzdur. Resmi web sitesinden ücretsiz bir sürüm edinebilirsiniz.

Şimdi ücretsiz Disk Genius indirin

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir