1. Anasayfa
  2. İnternet

Bir Youtube Videosu nasıl indirilir?

Bir Youtube Videosu nasıl indirilir?
0

Beğendiğiniz bir YouTube videosunu kaydetmek veya indirmek istediniz, ancak nasıl yapılacağını bilmiyor musunuz? Bu kılavuzda, size bunu nasıl yapacağınızı öğreteceğiz!

İnternet bizi hemen kullanabileceğimiz tonlarca kaynakla kutsadı. Ayrıca, bir grup içerik oluşturucunun istedikleri her şeyi yapmalarına izin verdi! Sosyal medya siteleri bunu yıllar boyunca mümkün kılmıştır. Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube gibi siteler günümüzde birçok kişi tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Son birkaç on yıldır bir kayanın altında yaşamıyorsanız, YouTube’un internetteki en büyük ikinci arama motoru olduğunu bilirsiniz! Bu, Google dışında insanların YouTube’da bir şeyler aradığı anlamına gelir. Berabere nasıl bağlanacaklarına dair videolar arayabilirler veya en son NBA maçının önemli anlarını izlemek isteyebilirler. Her ne olursa olsun, bazen ileride başvurmak üzere bir YouTube videosu indirmek isteriz. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, aşağıyı okuyun!

YouTube hakkında

YouTube 2005 yılında kuruldu. Şu anda Google tarafından satın alındı ​​ve aylık milyarlarca ziyarete sahip. İnsanlar YouTube’da spor, oyun, ürün incelemeleri, vlog’lar ve daha fazlası gibi her şeyi arar! Bu nedenle, platform bugün olduğu gibi büyüdü – internetteki en büyük 2. arama motoru.

Şimdiye kadar, YouTube’a milyarlarca video yüklenmiştir ve her gün büyümeye devam etmektedir. Bu kadar çok video varken, bazı kişilerin bazı videoları çevrimdışı kullanım için kaydetmek istemesi mantıklı. Ancak bunun nasıl yapılacağına dair tek bir fikriniz yoksa, aşağıyı okuyun!

YouTube Videolarını İndirmenin Yolları

YouTube, son yıllarda önemli ölçüde büyüdü. Bir video yükleme sitesinden bugün 2. en büyük arama motoruna geçti. Bu nedenle, birçok kullanıcı önemli videoları çevrimdışı kullanım için kaydetmek ister. Ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, burada size öğreteceğimiz birçok yol var.

youtube videosu nasil indirilir

YouTube’dan çevrimdışına kaydetme – YouTube videolarını doğrudan uygulamadan veya sitenin kendisinden indirebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, YouTube, kullanıcıların videolarını kolayca kaydetmelerine yardımcı olmak için bu özelliği yıllar önce tanıttı. Bunu yapmak için YouTube uygulamasına veya sitesine gidin> kaydetmek istediğiniz videoyu seçin> videonun altındaki kaydet düğmesini seçin. Bunu yaptıktan sonra, videonun YouTube hesabınıza indirildiğini görmelisiniz. Bunun bazı nedenlerden dolayı tüm videolarda kullanılamadığını unutmayın. Ayrıca videolar, cihazınıza değil YouTube hesabınıza kaydedilecektir.

VLC’den indirin – VLC media player kullanıyorsanız, YouTube videolarını indirebileceğinizi fark etmeme ihtimaliniz yüksektir. Bunun nedeni, bu uygulamanın ana özelliği olmamasıdır. Ancak bunu yapmak için, indirmek istediğiniz YouTube videosunun URL’sini kopyalamanız> VLC’yi açmanız> Medya Menüsünden Ağ Akışını Aç’ı (Ctrl + N) seçmeniz> URL’yi yapıştırmanız> Oynat’ı tıklamanız gerekir. Video oynatılırken araçlar> Codec Bilgileri’ne gidin. Alt kısımda “Kaynak” adlı bir kutu göreceksiniz. Sadece bu kutuda bulduğunuz URL’yi kopyalayın. Ardından, tarayıcınıza geri dönün ve URL’yi yapıştırın ve videoyu oynatmaya başlayın. Videoyu indirmek için aşağıda bir seçenek göreceksiniz!

YouTube’dan MP4’e Dönüştürücü Siteler – YouTube videolarını sitenin dışında indirmenin belki de en kolay yolu bu yöntemdir. Burada, “YouTube’dan MP4’e” anahtar kelimelerine göz atmanız yeterlidir. Bunu yaptıktan sonra, bunu ücretsiz olarak yapmayı teklif eden bir grup site görmelisiniz! Tek yapmanız gereken, indirmek istediğiniz YouTube videosunun URL’sini kopyalayıp herhangi bir siteye yapıştırmaktır. Kafanız karıştıysa Clipconverter.com, 2conv.com ve daha fazlası gibi siteleri öneriyoruz.

Bir YouTube indirme uygulaması indirin – İndirme ihtiyaçlarınız için daha kalıcı bir çözüm istiyorsanız, her zaman bir YouTube indirme uygulaması indirebilirsiniz! YouTube Go, YouTube indirme uygulamaları, YTDDownloader ve daha fazlasını deneyebilirsiniz! Bu anahtar kelimeyi Google “YouTube indirme uygulaması” nda arayın ve tonlarca yazılım bulabilirsiniz.

SS kullanarak indirme – YouTube videolarını SS yöntemini kullanarak da kolayca indirebilirsiniz. Bunu yapmak için, sadece indirmek istediğiniz YouTube videosuna gidin> videoyu tıklayın ve duraklatın> burada olduğu gibi “youtube.com” dan önce “ss” yazın: “www.ssyoutube.com”. Bu yöntem kolaydır çünkü üçüncü taraf siteleri veya uygulamaları veya herhangi bir uzantıyı kullanmanızı gerektirmez!

Sonuç

Gördüğünüz gibi, bir YouTube videosunu indirmek yukarıdaki adımları takip etmek kadar basit! Bunu yapmanın birçok yolu vardır, bu nedenle hangilerinin sizin için uygun olduğunu seçmelisiniz. Ve bunu unutursanız, bu rehbere geri dönmeniz yeterlidir!

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir