1. Anasayfa
  2. Yazılımlar

Balabolka 2.15.0.828 Windows indir

Balabolka 2.15.0.828 Windows indir

Balabolka, metni okumanıza izin veren benzersiz bir araçtır. Kuşkusuz, Balabolka birkaç kullanışlı özellik sunuyor, programı başlatabilir, metni yapıştırabilir ve uygulamanın belirtilen parçayı okumaya başlaması için “oynat” a basabiliriz.

Balabolka’nın desteklediği dosya biçimleri arasında AZW, AZW3, CHM, DjVu, DOC, DOCX, EML, EPUB, FB2, FB3, HTML, LIT, MOBI, ODP, ODS, ODT, PDB, PDF, PPT, PPTX, PRC, RTF, TCR, WPD, XLS ve XLSX. uzantıları bulunuyor.

Balabolka, kullanıcının bilgisayarında yüklü olan herhangi bir konuşma sentezleyiciyi kullanır. Uygulamanın yazı tipi ve metin rengini değiştirmenize izin verdiğini ve ayrıca sistem tepsisinden veya klavye kısayollarını kullanarak okuma işlemini yönlendirmenize izin verdiğini belirtmekte fayda var. Yazarlar ayrıca bir yazım denetleyicisi uygulamışlardır.

Metin dosyası çok büyükse, onu birkaç küçük dosyaya bölebiliriz. Ek olarak, sentezleyici tarafından okunan metni kaydetme yeteneği sağlanır.,

Balabolka 2 Kullanımı

Bu bir Metin-Konuşma (TTS) programıdır. Sisteminizde kurulu olan tüm bilgisayar sesleri Balabolka’da mevcuttur. Ekrandaki metin bir WAV, MP3, MP4, OGG veya WMA dosyası olarak kaydedilebilir. Program pano içeriğini okuyabilir, belgelerdeki metni görüntüleyebilir, yazı tipini ve arka plan rengini özelleştirebilir, sistem tepsisinden veya genel kısayol tuşlarından okumayı kontrol edebilir.

Program, Microsoft Speech API’nin (SAPI) çeşitli sürümlerini kullanır; Hız ve perde dahil olmak üzere bir sesin parametrelerini değiştirmeye izin verir. Kullanıcı, sesin artikülasyon kalitesini iyileştirmek için özel bir ikame listesi uygulayabilir. Bu özellik, kelimelerin yazımını değiştirmek istediğinizde kullanışlıdır. Telaffuz düzeltme kuralları, normal ifadelerin sözdizimini kullanır.

Balabolka, senkronize edilmiş metni harici LRC dosyalarına veya ses dosyalarının içindeki MP3 etiketlerine kaydedebilir. Bir ses dosyası bilgisayarda veya modern dijital müzik çalarlarda oynatıcılarla çalındığında, metin eşzamanlı olarak görüntülenir.

Balabolka 2 Özellikleri

  • Pencere görünümünüzü özelleştirmenize izin veren dış görünümleri destekler.
  • Balabolka Rusça bir kelimedir, “geveze” olarak tercüme edilebilir.
  • Program, SAPI 4.x/5.x seslerini ve Microsoft Speech Platform metinden konuşmaya motorlarını kullanabilir.
  • Daha iyi ses kalitesi elde etmek için ticari TTS motorları satın alabilirsiniz.
  • Hunspell’i Yazım Denetimi için kullanabilir
  • Yazım denetimi için Microsoft Office 97/2000’den dil modüllerini kullanabilir
  • İşletim sisteminde yerleşik yazım denetiminin kullanılmasına izin verir

Balabolka Sistem Gereksinimleri ve Teknik Detaylar

Balabolka 2.15.0.828 Windows indir

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir