1. Anasayfa
  2. Yazılımlar

Ashampoo Windows 11 Compatibility Check indir – Windows 11 Uyumluluk Denetleyicisi

Bilgisayarınızın Windows 11 ile uyumlu olup olmadığını kontrol edin

Ashampoo Windows 11 Compatibility Check indir – Windows 11 Uyumluluk Denetleyicisi
0

Ashampoo Windows 11 Compatibility Check, sisteminizin her önemli yönünü tarar ve resmi donanım gereksinimleriyle karşılaştırır. Bilgisayarınızın Windows 11 işletim sistemi ile uyumlu olup olmadığını hemen ücretsiz olarak kontrol edin.

Microsoft’un kendi windows 11 sistem uyumluluğu denetleyicisinin oldukça işe yaramaz olduğu ortaya çıktı. Ancak bunun nedeni hakkında hiçbir ayrıntı bizlere verilmedi. Neyse ki, alman yazılım geliştiricisi Ashampoo olan bir dizi 3.parti yazılım ile bu boşluğu doldurmaya çalıştı.

Yeni Windows 11 işletim sisteminin duyurusu sırasında Microsoft, minimum sistem gereksinimlerini hemen açıkladı . Çok sayıda Windows 10 sisteminin yeni işletim sistemi ile uyumsuz olacağı ortaya çıktı .

Uyumluluğu kontrol etmek için kendi programı ” Bilgisayar performansını kontrol et » (PC Health Check) Microsoft’tan bir takım dezavantajlara sahiptir, bu tür raporlar Windows 11 ile uyumsuzluğun nedeni değildir. Sonuç olarak, şirket aracı geçici olarak kaldırmak zorunda kaldı . Uygulama, bu yıl Windows 11’in piyasaya sürülmesine daha yakın bir zamanda geri dönecek.

Bu ücretsiz program bilgisayarınızı başarılı bir şekilde analiz eder ve donanım sorunları hakkında sizi bilgilendirir.

Windows 11 işletim sistemi yalnızca sistem ve donanım gereksinimlerini karşılayan bilgisayarlarda çalışır. Ashampoo Windows 11 Uyumluluk Kontrolü programı, bilgisayarınızın veya dizüstü bilgisayarınızın bileşenlerinin bu gereksinimleri karşıladığını hızlı ve kolay bir şekilde doğrular ve olası sorunları bildirir.

Neyse ki, buna benzer 3. Parti farklı yazılımları aşağıda bulabilirsiniz.

Ashampoo Windows 11 Compatibility Check Uyumluluk Kontrolünü buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz .

Ashampoo Windows 11 Compatibility Check Uyumluluk Denetleyicisi
Bilgisayarınızın mevcut Windows 11 Gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını kontrol edin.

Ücretsiz Ashampoo Windows 11 Compatibility Check , sistemin tüm önemli yönlerini tarar ve bunları resmi donanım gereksinimleriyle karşılaştırır, bunlardan bazıları;

  • İşlemci
  • Hafıza boyutu
  • Disk alanı
  • UEFI üretici yazılımı
  • Güvenli Önyükleme
  • TPM çipi
  • DirectX
  • Ekran boyutu

Yeşil onay işaretleri ve kırmızı çarpılar, bilgisayarınızın Windows 11 ile uyumlu olup olmadığını veya uyumluluk sorunları olup olmadığını size gösterecektir. Ayrıca program penceresinde Güvenilir Platform Modülü (TPM) ve desteklenen işlemciler hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayabileceğiniz bağlantılar da vardır.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir