1. Anasayfa
  2. iOS

Apple Watch Etkinleştirme Kilidi Nasıl Yönetilir

Apple Watch Etkinleştirme Kilidi Nasıl Yönetilir

Apple Watch Etkinleştirme Kilidi nedir ve nasıl çalışır? Bu önemli özelliği açıklıyoruz. Tıpkı bir iPhone veya iPad gibi, Apple Watch da büyük miktarda önemli kişisel bilgi içeren pahalı bir cihazdır. Bileğinizde olduğu için kolayca kaybolabilir veya çalınabilir.

Aygıtınızı korumak için Apple, Etkinleştirme Kilidi adı verilen önemli bir güvenlik özelliği kullanır. Apple Watch Etkinleştirme Kilidi’ne daha yakından bakacağız ve sizi nasıl koruduğunu vurgulayacağız.

Apple Watch Etkinleştirme Kilidi Nedir?

Etkinleştirme Kilidi, Apple Watch’u koruyan ve birisi Apple Kimliğinizi ve parolanızı bilmiyorsa onu işe yaramaz hale getiren bir güvenlik önlemidir.

Özelliği etkinleştirmeye gerek yoktur. Bul etkin olduğu sürece otomatik olarak açılır.

Aktivasyon Kilidi’nin etkin olduğunu onaylamak istiyorsanız, iPhone’unuzdaki yardımcı Watch uygulamasına gidin. On My İzle sekmesi, seçin Tüm saatler . Saatinizin adının yanındaki i işaretini seçin . Bu sayfada Apple Watch’umu Bul seçeneğini gördüğünüz sürece Etkinleştirme Kilidi etkindir.

Aktivasyon Kilidi açıldığında, belirli etkinlikler sırasında saatle ilişkili Apple Kimliğini ve parolayı girmeniz gerekir. Bunlar, Saatinizin bir iPhone ile eşleştirilmesini kaldırmayı, bir Saati yeni bir iPhone ile eşleştirmeyi veya aygıtta Bul’u kapatmayı içerir.

Etkinleştirme Kilidi, Apple Watch’umu Bul ile el ele gittiğinden, bir Saatin kaybolması veya çalınması durumunda atabileceğiniz birkaç adım vardır.

İCloud.com’a veya Bul uygulamasına gidebilir ve Saatinizin bilinen son konumunu görebilir ve bulmanıza yardımcı olması için bir ses çalabilirsiniz. Bu, kayıp iPhone’unuzun izini sürmek gibidir . En kötü durumda, Saati uzaktan da kilitleyebilir ve cihazda depolanan tüm bilgileri tamamen silebilirsiniz.

Apple Watch Aktivasyon Kilidi Nasıl Kaldırılır

Aktivasyon Kilidi harika bir güvenlik önlemi olsa da, özelliği kapatmanız gereken zamanlar olabilir. Bunlar, bir Apple Watch’u sattığınız, takas ettiğiniz veya başkasına verdiğiniz zamanları içerir.

Etkinleştirme Kilidi‘nin kapatılması, yeni sahibin Apple Watch’u normal şekilde kullanmasına olanak tanır.

Başlamak için Apple Watch uygulamasını açın ve Saatim sekmesinin üst kısmında Tüm Saatler’i seçip apple eşleştirmesini kaldır. Hücresel modeller için ayrıca Planı Kaldır‘ı seçmeniz gerekir .

Sonraki ekranda, Etkinleştirme Kilidi’ni kapatmak için Apple Kimliği parolanızı gireceksiniz.

Yakında Saat olmadan da Aktivasyon Kilidini kapatmak mümkündür. iCloud.com Adresinden Oturum Açın Apple kimliği ile My iPhone’nu bulun. Apple Watch’un adını seçin ve Apple Watch’u Sil‘i seçin . Son olarak, Apple Watch adının yanındaki X düğmesini seçin .

Apple Watch Aktivasyon Kilidini Atlayabilir Misiniz?

Bir Apple Watch’u Apple Kimliği olmadan sıfırlamak isterseniz, size kötü haberlerimiz var: bu mümkün değil.

Bir Apple Watch’taki Etkinleştirme Kilidi’ni kaldırmanın tek yolu, ilişkili Apple Kimliğini ve parolasını bilmektir.

Apple Watch’unuzu Koruma

Güvenliği ve basitliği birleştiren Etkinleştirme Kilidi, pahalı Apple Watch’u ve üzerinde depolanan tüm kişisel bilgileri korumanın harika bir yoludur.

Artık saatiniz güvende olduğuna göre, neden onu özelleştirmeyesiniz? Özel saat yüzeyleri kullanmak, bunu yapmanın harika bir yoludur.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir