1. Ana Sayfa
  2. iOs

Apple 2020 Platformlarına Gelen 117 Yeni Emojiye Göz Atın


0

Apple’ın iOS ve macOS gibi platformlarına bu yıl eklenecek 117 yeni emojiyi duyurdu. 2020 yılı için emoji listesi tamamlandı.

Bu yılki eklemeler, Noel Baba ve Bayan Claus’a “Mx Claus” adlı bir alternatif ve smokinli peçe ve kadın olan bir çok cinsiyet içeren karakter içeriyor. Kara kedi, mamut ve bizon gibi yeni hayvan seçenekleri de görünecek. Yeni gıda emojisi bir biber, gözleme ve bir tamale içerir. Emojipedia tarafından Unicode’un önizlemeler de dahil olmak üzere emoji ilavelerinin tam listesi yayınlandı .

Her zamanki gibi, görüntüler Apple‘ın tarzında yapılmış parlak versiyonlardır, ancak teknoloji devinin son iterasyonları muhtemelen farklı bir tarzda üretilecektir. Apple tipik olarak iOS , macOS , watchOS ve iPadOS’un nokta sürümlerinde bulunan mevcut emoji’lerini günceller .

Emoji, iOS ve diğer platformlar arasında iletişim kurmanın önemli bir parçası haline geldi. Bu nedenle, Apple bazen Clips gibi yeni ürünlerin tanıtımında kullanmak için karakterleri Animoji’ye dönüştürür . Bu yılın başlarında Apple, özel bir emoji(yüz ifadesi) yazı tipi kullanarak AirPod’lar için baskı özelliğini ekledi.

Yazar Hakkında

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yorum Yap