1. Anasayfa
  2. Android

Android’de Bir Videoya Altyazı Nasıl Eklenir

Android’de Bir Videoya Altyazı Nasıl Eklenir

Android’de bir videoya nasıl altyazı ekleyeceğinizi öğrenin. Bu iki farklı yöntem, filmleriniz, şovlarınız ve diğer videolarınız için etkili aboneler eklemenizi sağlayacaktır.

Altyazı Ekleme Nedenleri

Birinin bir videoya kendi altyazılarını eklemek istemesinin birkaç nedeni olabilir. Aşağıdakilerden herhangi biri (veya hiçbiri) olabilir:

  1. Birincisi, konuşulan dili yorumlama konusunda en iyisi olmayabilirsiniz. Bu sizin ana diliniz olmayabilir ve aynı zamanda oldukça akıcı olduğunuz bir şey de olmayabilir. Bu nedenle, anadilde altyazılara sahip olmak size kesinlikle daha fazla fayda sağlayacaktır. Dili gerçekten anlamadan söylenen her şeyi anlayabilirsiniz.
  2. İkincisi, belirli bir dilin yeni kelimelerini kullanmak isteyebilirsiniz. Bazı şovlar, sizin için anlamsız olan kelimeleri kullanacaktır. Öte yandan, bazı kelimeler sizin için tanınmayan bir bağlama oturtulacaktır. Her iki durumda da, izleme sırasında altyazılara sahip olmanız için her iki örnek de mükemmeldir.
  3. Bir başka neden de altyazılara sahip olmanın rahat olması olabilir. Belki işitmen en iyisidir. Bu nedenle, birinin sözlerini yorumlamak için çok uğraşmak yerine okuyabileceğiniz bir çift aboneye sahip olmak her zaman güzeldir.

Bu kategorilerden hangisine girdiğinize bakılmaksızın, altyazılar, videoların keyfini çıkarmak için hoş bir alternatiftir. Bununla birlikte, aşağıda, bu altyazıları, onlarla birlikte verilmeyen video oynatıcılara nasıl ekleyebileceğinizi aşağıda açıklayacağız.

Android’de Bir Videoya Altyazı Nasıl Eklenir

Şimdi, Android videolarına nasıl altyazı ekleyebileceğinizi tam olarak açıklayacağız. Bu süreç mutlaka çok zor olmamalı.

Bu yüzden endişelenmeyin, sadece birkaç adımda videolarınızda net ve kısa altyazılar hazırlayabileceksiniz. Sebep ne olursa olsun, herkesin filmlerini, şovlarını ve diğer videolarını izlerken altyazı okuma hakkı vardır.

Google Play Store’da bulunan çoğu video ve film oynatıcısı, altyazıları destekleme özelliğiyle zaten varsayılan olarak gelmelidir. Ancak, durumun böyle olmayacağı birkaç durum vardır. Temel Android video oynatıcı, altyazılar etkin olarak gelmeyebilir.

Bunun nedeni, altyazıların gerçek videodan ayrı bir dosya olarak gelmesidir. Bu nedenle, bazı durumlarda, bu altyazıların indirilmesi ve ardından videonuza eklenmesi gerekecektir.

Android için VLC’de Altyazı Ekleme

Android için VLC, Android için en popüler video oynatıcılardan biridir. Bu yüzden, kendi altyazılarınızı Android mobil cihazınıza eklemek için bunu bir örnek olarak kullanacağız. Neyse ki, birçok film, TV şovu, müzik videosu ve daha fazla video eğlence biçimi için altyazı dosyalarıyla dolu birçok farklı web sitesi var! Dahası, bu abonelerin çoğu Android cep telefonunuza indirmek için% 100 ücretsizdir.

Android VLC ile video alt yazı ekleme

Daha popüler altyazı web sitelerinden bazılarının bir listesini ekledik…

Tek yapmanız gereken, ilgili web sitesini ziyaret etmek ve istediğiniz şovu veya filmi aramaktır. Altyazılar mevcutsa, sizin için hemen bir indirme bağlantısı olmalıdır.

Bilgisayarınızdan indirmeyi seçerseniz, daha sonra bunları Android’in İndirilenler klasörüne aktarmalısınız . Bu, VLC Player’ın bulması için onları çok daha kolay hale getirecektir.

Daha sonra, Android cihazınıza zaten indirdiyseniz, VLC oynatıcısını açmanız gerekir. Şimdi, altyazılar aslında İndirilenler klasöründeyse, videonuzu başlattıktan sonra oynatıcıya otomatik olarak eklenmeleri gerekir. Aksi takdirde, altyazı düğmesine gitmeniz ve Oynat’ı ve ardından Altyazı dosyası seç‘i seçmeniz gerekir .

Android videoya alt yazı nasıl eklenir

Oradan altyazılarınızı manuel olarak da bulmanız gerekecek. Bunları bir SD karta kaydettiyseniz, görünmeyebilirler. Bu durumda, Ayarlarınıza ve ardından Gelişmiş cihazları göster seçeneğine gidin .

Bu yapıldıktan sonra, hem dahili belleğinizi hem de SD kartınızı görüntüleyebilmelisiniz. Şimdi, geriye kalan tek şey indirdiğiniz altyazılara gitmek ve gitmekte fayda var.

videoya altyazı nasıl eklenir android 3

Android için Altyazı İndiricisini Kullanma

Bir sonraki yöntem, Android için bir altyazı indirme uygulaması olacaktır. Bunlar, yukarıda listelenen tüm süreci herkes için çok daha kolay ve basit hale getirecektir. Aynı altyazıları bulma sürecinden tekrar tekrar geçmek oldukça can sıkıcı ve hatta can sıkıcı hale gelebilir. Ve bu indiricilerin en iyi yanı, mevcut mevcut video oynatıcıların çoğuna entegre edilebilmeleridir.

Bu nedenle, Android’in kullanabileceği farklı altyazı indirme uygulamalarını listeledik:

GMT Altyazıları:

GMT Subtitles, reklamsız olan kullanımı ücretsiz bir uygulamadır. Bununla birlikte, yalnızca Android 4.0 ve üstü ile uyumludur.

android videoya altyazı ekleme yöntemi

Nasıl çalışır: Uygulama, dosyalarınızı otomatik olarak herhangi bir video için arayacak ve ardından hepsini arayüz aracılığıyla görüntüleyecektir. Şimdi, izlemek istediğiniz videoyu seçebilirsiniz. Buradan altyazılar videonuza otomatik olarak eklenecektir.

Altyazıları Al:

videoya altyazı ekleme android

Sonraki, Altyazıları al uygulamasıdır. Bu uygulama reklam desteklidir ve basit bir kullanıcı arayüzü içerir. GMT Altyazılarına benzer şekilde çalışır. Yani, dosyalarınızda bulunan tüm videoları otomatik olarak arayacaktır. Ancak bazı videolar alınmayabilir. Bu durumda, onları yine de manuel olarak arayabilirsiniz.

Bir video seçtikten sonra, uygulama mevcut tüm olası altyazıların bir listesini görüntüleyecektir. Altyazıları Al ile ilişkilendirilmiş 170’in üzerinde farklı dil vardır. Bu nedenle, daha önce altyazı kullanma nedenlerinde bahsettiğimiz gibi dili değiştirebilirsiniz. İndir düğmesine dokunun ve videonuza altyazı eklemeye başlayacaksınız.

Sonuç

Artık tüm favori şovlarınızı, filmlerinizi ve diğer videolarınızı tam ve net altyazılarla izleyebilirsiniz!

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir