1. Anasayfa
  2. Rehber

Android akıllı telefonda IP Adresi nasıl değiştirilir

Android akıllı telefonda IP Adresi nasıl değiştirilir

Bir akıllı telefon veya bilgisayarda IP değiştirmek, nispeten kolaylıkla yapabileceğimiz bir işlemdir. Akıllı telefonla, mobil veri bağlantısı ve Wi-Fi ağı arasında geçiş yapmak kadar basit bir işlemdir. Ancak, başka bir IP kullanmak istersek, üçüncü parti uygulamaları kullanmamız gerektirdiğinden işler biraz karmaşıklaşabilir.

IP’yi değiştirmenin nedeni coğrafi olarak engellenen içeriğe erişimle ilgiliyse, en basit şey bir VPN kullanmaktır. Android ip değiştirmek için en kolay çözüm güvenilir vpn kullanmanızdır.

IP Nedir

IP’mizi değiştirmemize izin veren uygulamaları veya hizmetleri aramadan önce, IP’nin ne olduğu ve ne için olduğu konusunda fikir sahibi olmalıyız. IP, basit bir şekilde tanımlayacak olursak internette gezinmek için kullandığımız uluslararası plakadır. Bu plaka, ISP’yi (internet servis sağlayıcısı) ve onu kullanan kullanıcıyı coğrafi olarak bulmamızı sağlar.

IP aracılığıyla internet sağlayıcılar, kullandığımız internetin tüm web sayfalarının ve hizmetlerinin kaydını olası bir durumda mahkeme kararı ile ulaşabilirler. ISS’ler bunu reklam kampanyaları oluşturmak veya doğrudan bu verilerle ticaret yapmak için kullanabilir.

IP Nasıl Değiştirilir

IP nasıl değiştirilir

VPN kullanın

Bir bilgisayarın, akıllı telefonun veya tabletin IP’sini değiştirmenin en hızlı ve en kolay yolu bir VPN kullanmaktır. Sanal Özel Ağlar, istediğimiz ülkenin IP’sini kullanmamıza izin verir, böylece, göz atarken, bırakacağımız tek iz, kullandığımız VPN platformu tarafından bizlere atanan IP adresi olacaktır.

VPN bağlantıları, bağlı olduğumuz sunucu üzerinden internetten gönderdiğimiz ve aldığımız tüm içerikleri şifreler, bu nedenle internet sağlayıcımız herhangi bir kayıt oluşturamaz.

Ayrıca, ücretli VPN platformları RAM sabit diskleri kullanır, bu nedenle yeniden başlatıldıklarında tüm içeriği otomatik olarak silerler, bu silme hizmetlerini kullanmayı bıraktığımızda gerçekleştirilir.

Bir VPN üzerinden bağlanmak için ilgili VPN uygulamasını kurmalı ve bize sunduğu tüm seçenekler arasından hangi ülkeden bağlanmak istediğimizi seçmeliyiz. Unutmayın, bağlantı hızı Operatörünüzle anlaştığınız hızdan daha düşük olabilir.

Tor ile Orbot Proxy ağını kullanın

Tor ile Orbot Proxy ağını kullanın

Tor, Dark Web’e girmemizi sağlayan, yalnızca bu uygulama üzerinden erişilebilen içeriklere ve herhangi bir arama motorunda indekslenmemiş bir tarayıcıdır.

Dark Web’e erişmek için bizimkinden farklı bir IP kullanacağız, bu tarayıcıyı kullandığımızda bize verilen IP adresini nedeniyle bağlanmak istediğimiz ülkeyi seçemiyoruz.

Tor, başka bir IP ile anlık olarak bağlantı kurmak için mükemmel bir platformdur.

Tor ile sadece Dark Web’e değil, başka herhangi bir internet sayfasına da erişebiliriz. Merak ediyorsanız, Dark Web’de bulunan sayfalara erişmek için arama motoru yoktur, ancak .onion alan adını kullanan bir web olan web’i bilmeniz gerekir.

İnternette, Dark Web’de bulunan web sitelerinin listelerini içeren farklı web sayfaları bulabilirsiniz. Sorun, birçoğunun hızla çalışmayı bırakmasıdır.

Yönlendiricinizi Yeniden Başlatın

Wi-Fi bağlantımızın IP’sini değiştirmenin belki de en basit yöntemi yönlendiriciyi yeniden başlatmaktır. İnternet sağlayıcımız bize sabit bir IP sunmadığı sürece tabiki.

Yerel Bir Ağda IP Değiştirin

Yerel bir ağda IP'yi değiştirin

İstediğiniz şey, yerel ağınızdaki bir cihazın IP’sini değiştirmekse, yapılacak tek çözüm, aynı IP’ye sahip başka bir cihazla çakışması veya belirli bir işlemi gerçekleştirmek için bu IP’yi belirli bir cihazda kullanmak istediğimizdir.

Yerel ağdaki IP’ler 192.168.xx.xx ile başlar. Her cihazın otomatik veya manuel olarak ayarlanabilen benzersiz bir IP’si vardır. Tüm cihazlar yerel ağın IP’sini otomatik olarak alır, bu nedenle başlangıçta onu yapılandırmak için hiçbir şey yapmamıza gerek yoktur.

IP Adresim Nedir

IP adresim nedir

İnternette, çok sayıda reklam içeren sayfalar aracılığıyla IP’mizin ne olduğunu bulmak için çok sayıda seçeneğe sahibiz.

Android ip adresi öğrenme için en iyi sayfalardan biri fast.com‘dur. Ayrıca internet bağlantımızın hızını ölçmemizi sağlayan bir web sitesidir.

İnternet bağlantımızın hızını analiz ettikten sonra, IP adresimize erişmek için Daha fazla bilgi göster’e tıklayın.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir