1. Anasayfa
  2. Android

Android için Chrome’da Kaydedilmiş Şifreleri Görmek


Google Chrome, kullanıcılar için en iyi web tarayıcısıdır ve Android, iOS ve diğerleri gibi tüm işletim sistemlerini destekler. Google Chrome, mobil ve PC kullanıcıları arasında oldukça popülerdir. Google Chrome, Android kullanıcısının ihtiyaç duyduğu tüm önemli özelliklere sahiptir. Google Chrome, daha sonra kullanmak üzere web sitelerine yazdığınız tüm şifrelerinizi kaydeden bir Şifre yöneticisi sunar.

Android kullanıcıları kaydedilen şifrelere Chrome tarayıcısı üzerinden kolayca erişebilir, bunları dışa aktarabilir ve silebilir. Parola yöneticisi parolayı saklamak için o kadar güvenli olmasa da, parolayı görüntülemeden önce kullanıcılar için Parola / PIN / Desen gibi bazı güvenlik seviyeleri sağlar. Bu özel özellik, kaydedilmiş şifreleri hatırlamak zorunda kalmadan kopyalayıp yapıştırabileceğiniz için çok yararlıdır.

Android için Chrome’da kayıtlı şifreleri görüntülemek için basit adımlar

Bu yazıda, kaydedilen şifreleri Android için Chrome’da görüntülemek için basit bir yöntemi paylaşacağız. Aşağıdaki yöntem kolaydır ve tüm Android sürümlerinde kullanılabilir. Bu yönteme devam etmeden önce, Google Chrome’da Gmail hesabınıza giriş yaptığınızdan ve Android için en son Chrome tarayıcı sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Burada, kaydedilen şifreleri Android için Chrome tarayıcısında görüntülemek için izlenecek basit adımlar vardır.

Adım 1: Öncelikle ana ekrandan veya uygulama çekmecesinden Chrome tarayıcıyı açın ve Google Chrome’a ​​tıklayın.

Adım 2: Ardından, ekranın sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya tıklayın ve açılır menüden ‘Ayarlar’a basın.

Adım 3: Listeden ‘Şifreler’ seçeneğini seçin. “Temel Bilgiler” altındaki “Kaydedilmiş Şifreler” seçeneğini açın.

Adım 4: Aynı ekranda ‘Şifreler’ menüsünü göreceksiniz.

Adım 5: Parolalar menüsü altında, daha fazla ayrıntı görmek için kayıtlı parolalara tıklayın. Burada kullanıcı adını, web sitesi adını ve şifreyi görüntüleyebilirsiniz. Ancak şifre gizlidir, bir göz simgesi düğmesine dokunarak onu görüntüleyebilirsiniz. Parola görüntülenmeden önce, başlangıçta organize ettiğiniz her şeyi kilit ekranı veya parmak izi güvenliği ile kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Artık kayıtlı şifreniz düz metin üzerinde görüntülenebilir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir