1. Anasayfa
  2. Oyun

Among Us Harita Rehberi: Skeld, Polus ve MIRA HQ için ipuçları

Among Us Kolay kazançlar için her haritadan yararlanın.


Among Us harita rehberi bilginizi tazelemeniz mi gerekiyor? Şu anda, ciddi bir Mürettebat Arkadaşı olarak görevleri tamamlarken veya Sahtekar olarak geride kalırken yarışabileceğiniz üç harita var. Ortadan kaldırılmayı önleme arayışınızda, çevrenizin farkında olmak her zaman önemlidir.

Niyetiniz dürüst veya alçakça olsun, her haritadaki odaları ve görevleri olabildiğince erken öğrenmeniz en iyisidir. Bunu aklımda tutarak, potansiyel sahtekarları tespit etmenize ve takım arkadaşlarınızı güvenmemeleri gerekse bile size güvenebileceklerine ikna etmenize yardımcı olmak için buradayım. İşte Among Us harita rehberi ve kendinize avantaj sağlamak için her seviyede yapabilecekleriniz.

Yönetici odası nasıl kullanılır?

Kaç Mürettebat Arkadaşının hala hayatta olduğunu görmek için üç haritada da Yönetici odasına gidebilirsiniz. Yönetici haritası, deliklerde gizlenen Sahtekarları dağıtmamak için yalnızca yaklaşık oyuncu konumlarını gösterir. Tüm oyuncular aynı simgeyi paylaşır, böylece onları ayıramazsınız.

Yönetici haritası, Mürettebat arkadaşları için değerli bir araçtır çünkü nereye gittiklerini görmek için başkalarını kontrol edebilir ve hikayelerinin doğru olup olmadığını görmek için toplantılarda onları sorgulayabilirsiniz. Bir oyuncu simgesinin yanıp söndüğünü fark ederseniz, o zaman muhtemelen bir Mürettebat arkadaşı öldürülmüştür. Ancak, Sahtekarlar bu haritayı savunmasız Mürettebat Arkadaşlarını bulmak, konumlarına doğru yarışmak ve onları almak için de kullanabilir.

Among Us Skeld haritası: Uzay gemisinde hayatta kalmak

Skeld acil durum toplantısı düğmesinin konumu: Kafeterya

Skeld, among us’daki en eski harita ve yeni oyuncular için ideal. Bunun nedeni, among us’daki görevlerin üstesinden gelmek ve sinsi bir sahtekar olarak elinizi denemek için harika bir yer olmasıdır.

Size belirli bölgelerin canlı akışını gösteren güvenlik kameralarına sahiptir. Bunları Güvenlik’teki terminal aracılığıyla rutin olarak kontrol etmek, eylemde bir Sahtekar yakaladığınızı veya başka bir Mürettebat arkadaşı bulmadan önce bir cesedi fark ettiğinizi görebilir. Diğer görevlere giderken bu odaya uğramak iyi bir fikir. Kameralar kullanımdayken kırmızı bir ışık gösterir, bu yüzden yakalanmamak için Sahtekar olarak oynarken bunlara dikkat edin.

Sabotajlar

Sahtekarlar, haritalarını açarak ve ekrandaki kırmızı simgelerden birine tıklayarak Mürettebat Arkadaşlarının çabalarını sabote edebilir. Her birinde bekleme süreleri vardır, bu nedenle saldırmak için mükemmel zamanı bulmanız ve fırsattan en iyi şekilde yararlanmanız gerekir. İşte Skeld’deki mevcut sabotajlar ve yaptıkları Among Us harita rehberi:

Reaktör: Reaktörün erimesine neden olur, Mürettebat arkadaşları tarafından göz ardı edilemez. İki oyuncunun ellerini tarayıcılara koymasıyla düzeltildi.
O2: Oksijen seviyeleri düşer, Mürettebat arkadaşları tarafından göz ardı edilemez. Yönetici ve O2’de tuş takımlarıyla etkileşime giren iki oyuncu tarafından düzeltildi.
İletişim: Ekip arkadaşları görev listelerini göremez, yöneticiyi ve güvenlik kameralarını devre dışı bırakır. Bir kadranı çevirerek düzeltildi.
Elektrik / Işıklar: Crewmate’in görüşünü azaltır. Elektriksel modda anahtarları çevirerek düzeltildi.
Kapılar: Belirli bir odadaki kapıları on saniye boyunca kilitler (diğer sabotajlara karşı ayrı bir soğuma süresi vardır).

Among Us skeld harita rehberi
(Resim kredisi: Innersloth)

Havalandırmalar

Sahte olarak oynarken, fark edilmekten kaçınmak için farklı odalar arasında hızlı seyahat etmek için havalandırma deliklerini kullanabilirsiniz. The Skeld’de genellikle MedBay, Security ve Electrical’da oyuncular bulursunuz ve bunların tümüne havalandırma deliklerinden erişilebilir. Kafeterya, Yönetici ve Navigasyonun dışındaki koridor arasında geçiş yapmak da mümkündür. Reactor’dan Üst ve Alt Makine odalarına gizlice girebilirsiniz ve Navigasyon ayrıca hem Kalkanlara hem de Silahlara giden havalandırma deliklerine sahiptir.

Görsel Görevler

Görsel görevler, diğer Mürettebat Arkadaşlarının gerçekleştirmesini izleyebileceğiniz işlerdir. Deneyimli oyuncular görsel görevleri devre dışı bırakmayı tercih edebilir, ancak yeni başlıyorsanız, Mürettebat arkadaşlarınızdan hangilerinin masum olduğunu belirlemenize yardımcı olabilirler. Bir Ekip Arkadaşı olarak görevlerinizi seçemezsiniz, ancak bunlardan biri size atandıysa, başkası gözlemlemek için etrafta varken tamamlamaya çalışın. Hem normal hem de görsel görevler için genel bir kural olarak: Kısa görevler nispeten hızlıdır, oysa uzun görevler beklemenizi veya birden çok hedef üzerinde çalışmanızı gerektirebilir.

İşte The Skeld Between Us haritasındaki tüm görsel görevler, tamamlanma süreleri ve bunları bulabileceğiniz oda:

  • Clear Asteroids: Silahlar (uzun)
  • Boş Çöp / Kanal: Kafeterya / O2 (uzun)
  • Prime Shields: Shields (kısa)
  • Taramayı Gönder: MedBay (uzun)
Aramızda mira hq harita rehberi
(Resim kredisi: Innersloth)

Among Us MIRA HQ haritası: Şirket merkezi çevresinde dikkatlice hareket etmek

MIRA HQ acil durum toplantısı buton konumu: Kafeterya

MIRA HQ haritası, güvenlik kameraları içermeyen tek haritadır, ancak ‘kapı kayıtları’ adı verilen farklı bir sistem kullanır. Mürettebat arkadaşları, diğer oyuncuların istasyonda nasıl hareket ettiğini izlemek için bunlar arasında gezinebilir. Haritaya aşina olduktan sonra, birinin düzensiz hareket ettiğini fark edebileceksiniz: Bu, gemide gezinmek için Havalandırmaları kullanan bir Sahte olabilir.

İletişim odasındaki kapı günlüklerini izleyebilirsiniz, ancak düzenbaz iletişimleri sabote ettiğinde tüm kapı günlükleri silinecektir. Sahte’nin bu haritadaki kapıları da kilitleyemeyeceğini unutmayın.

Sabotajlar

Reaktör: Reaktör erimesine neden olur, Mürettebat arkadaşları tarafından göz ardı edilemez. İki oyuncunun ellerini tarayıcılara koymasıyla düzeltildi.
O2: Oksijen seviyeleri düşer, Mürettebat arkadaşları tarafından göz ardı edilemez. Bir koridordaki tuş takımları ve O2 ile etkileşime giren iki oyuncu tarafından düzeltildi.
İletişim: Ekip arkadaşları görev listelerini göremez, yönetici ve kapı günlüğünü devre dışı bırakır. Tuş takımlarıyla etkileşime giren iki oyuncu tarafından düzeltildi.
Elektrik / Işıklar: Elektrikteki anahtarları çevirerek sabitlenen Crewmate görüşünü azaltır.

(Resim kredisi: Innersloth)

Havalandırmalar

Havalandırmalar, Soyunma Odası, İletişim, Depolama ve Kafeterya hariç, MIRA Genel Merkezindeki çoğu odada bulunabilir. Yine de bunu telafi etmek için koridorlarda birkaç havalandırma deliği var. Hava deliklerinin ayrı bölgelere ayrıldığı Skeld’in aksine, bu haritadaki havalandırma delikleri büyük bir döngü oluşturur. Bu, haritada hızla gizlice dolaşmayı kolaylaştırır.

Görsel görevler

MIRA HQ’nun yalnızca bir (uzun) görsel görevi vardır, bu da Sahte’nin kim olduğunu daraltmayı daha zor hale getirebilir. MedBay’de Taramayı Gönder görevini tamamlamak için başka bir oyuncu tarayıcıya atlarsa, tarama işlemini izleyebilirsiniz. Sonunda yeşil bir çerçeve görürseniz, arkadaşınızın masum olduğundan emin olabilirsiniz ve bir sonraki toplantıda potansiyel Sahtekar havuzunu daraltmak için onlara kefil olabilirsiniz.

(Resim kredisi: Innersloth)

Among Us Polus haritası: Soğuk gezegen üssünde ustalaşın

Polus acil durum toplantısı düğmesinin konumu: Ofis

Sıcaklığın düştüğünü hissediyor musunuz? Sonra Polus’a vardın. Bu, Among Us haritaların en yeni ve en büyüğü ve aşağıdaki düzenden de görebileceğiniz gibi, her odası arasında çok daha fazla boşluk var.

Polus, hangi oyuncuların hayatta olduğunu görmenizi sağlayan bir Vitals kioskuna sahiptir. Yeşil hayati, bir Mürettebat Arkadaşının hayatta olduğu anlamına gelirken, kırmızı çizgi, son toplantıdan beri öldürüldüğü anlamına gelir. Hem Sahtekarlar hem de Mürettebat arkadaşları bu özelliği diğerlerini kontrol etmek için kullanabilir. Polus’un ayrıca güvenlik kameraları vardır, ancak tek bir ekranda her yayın arasında geçiş yapmanız gerekir.

Sabotajlar

Kapılar Polus’ta biraz farklı çalışır: Sahte kapıları kilitlediğinde, bir Mürettebat arkadaşı tarafından açılana kadar kapalı kalırlar. Sahtekarlar, diğerleri kapalıyken bile daha fazla kapıyı kilitlemeye devam edebilir.

  • Reaktör: Reaktörün erimesine neden olur, Mürettebat arkadaşları tarafından göz ardı edilemez. İki oyuncunun ellerini tarayıcılara koymasıyla düzeltildi.
  • İletişim: Ekip arkadaşları görev listelerini göremez, yöneticiyi, vitals’ı ve güvenlik kameralarını devre dışı bırakır. Bir kadranı çevirerek düzeltildi.
  • Elektrik / Işıklar: Elektrikteki anahtarları çevirerek sabitlenen Crewmate görüşünü azaltır.
  • Kapılar: Yakındaki anahtarları çevirerek düzeltildi.
Among Us Harita
(Resim kredisi: Innersloth)

Havalandırmalar

Polus’un havalandırma deliklerinde gizlice dolaşmak, etrafta dolaşmanın güvenilir bir yoludur, ancak birkaçı koridorlarda konumlandırıldığı için bu haritada bunlardan çıkarken görülmesi biraz daha kolaydır. Bazıları da Güvenlik odasından erişilebilen güvenlik kameralarının görüş alanı içindedir. Bir Mürettebat Arkadaşınızın sizin elemelerinizden birine tanık olmasını önlemek için ekstra özen gösterin.

Görsel görevler

The Skeld ve MIRA HQ’ya benzer şekilde, Polus Taramayı Gönder görsel görevine sahiptir; Laboratuvarda tamamlanan bu haritadaki kısa bir görev. Ayrıca, Silahlar odasında bulunabilen Clear Asteroids kısa görsel görevine de sahiptir.

TeknoBird'in kurucusu, teknoloji ve yazılım hakkında insanlara yararlı makaleler yazar.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir