Ana sayfa Sosyal Medya Twitter’da Kadınlardan Boykot

Twitter’da Kadınlardan Boykot

Cinsel taciz olaylarına dikkat çekmek için geçtiğimiz günlerde başlatılan bir hastag ile Twitter'da yapılan kampanyanın destekçileri gün geçtikçe artıyor.

2
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde cinsel taciz olaylarıyla alakalı olarak sosyal medyada başlatılan bir hastag’ı ilgi gün geçtikçe büyüyor. Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya platformlarında popüler hale gelen #MeToo hastagı ile kadınlar, kendi yaşadıkları cinsel taciz olaylarını paylaşmak adına sürekli paylaşım yapıyor.

Harvey Weinstein’in cinsel taciz olaylarının ortaya çıkmasından sonra Alyssa Milano’nun attığı tweet çok sayıda beğeni ve retweet aldı. Alyssa Milano’nun sosyal medya hesabı üzerinden #MeToo (bende) etiketini kullanarak yazı yazmasını istediği kullanıcılar, bu olaydan sonra kendilerine yapılan cinsel tacizleri sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başladılar.

#MeToo Hastag’ine 12 Milyon Destek

Kampanyaya ise Anna Paquin, Evan Rachel Wood, Lady Gaga, Debra Messing gibi bir çok ünlü isim katılmış bulunuyor. Cinsel tacizin ne kadar yaygın olduğunu göstermek amacıyla yapılan kampanya 2 günde 12 milyon kadın tarafından destek gördü. Türkiye ve Arap ülkelerinden de katılımın olduğu kampanya Twitter üzerinde hala rağbet görüyor.

Twitter’a Boykot

Öte yandan kampanya sırasında Rose McGowan, kullandığı hesaptan kendisine yapılan bir cinsel tacizi anlatırken, Twitter hesabı geçici olarak askıya aldı. Yapılan bu hareketten sonra ise eleştiri okları tamamen Twitter’a döndü. Ağır eleştiri alan Twitter içinse #WomenBoycottTwitter adıyla ayrı bir hastag açılarak bir çok tweet atıldı. Sosyal medya platformu ise atılan bu tweetler karşılığında bir açıklamada bulunarak konu hakkında gerekli yeni kuralların çıkarılacağını duyurdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here