Ana sayfa Donanım Samsung’dan VR Yayın Yapmanızı Sağlayacak 360 Round

Samsung’dan VR Yayın Yapmanızı Sağlayacak 360 Round

Samsung yeni geliştirdiği ve duyurduğu, kullanıcıların 360 derecek 4K VR yayın yapmasını sağlayacak, 360 Round'u Ekim ayı sonunda piyasaya sürecek.

2
0
PAYLAŞ

Samsung çekim yapmayı sevenler için 4K olarak 360 derece çekim özelliği bulunan ve canlı VR yayınları yapmanızda en büyük kolaylığı sağlayacak olan profesyonel kamerası 360 Round’u görücüye çıkardı.

360 Round’da VR Yayıncılık

Gear yaptığı yatırımlar ile VR setinden desteklerini esirgemezken, geçtiğimiz zamanlarda çıkardığı iPhone ve Android destekli telefonlarda kullanılabilen 360 derece kameralardan sonra Samsung bir ilke daha imzasını attı. 360 Round’u duyuran Samsung’a şimdiden bir çok olumlu yorum gelmeye başladı bile. Oldukça güçlü sistemlere ihtiyacı olan VR canlı yayıncılığını bu yeni kamerasında kullanan Samsung, bu tarz yayıncılığı geleceğin yayıncılığı olarak görüyor.

Disk şeklinde oluşturulmuş cihazın üzerinde 17 adet 2 Megapixelden oluşan kamera bulunurken, cihaz ayrıca 2 mikrofon partı ve 6 mikrofonla gelecek. Stereoskopik 3D olan 360 derece görüş açılı şekilde görüntü çekebilen bu cihaz ek olarak 30 fps ile 4K kayıtta yapabilir bir özelliğe sahip. Suya dayanıklılık konusunda sertifikası olan bu cihazda her ortamda yayın yapabilecek güçlü donanım parçaları bulunuyor.

Ekim Ayında Geliyor

Ekim ayının sonlarına doğru ABD’de piyasaya sürülmesi beklenen cihazın henüz tam kesinleşmiş bir fiyatı bulunmazken, incelemeciler cihazın ekipmanları açısından yüksek bir fiyat ile geleceğini düşünüyor.

Kullanabilmek İçin Güçlü Donanım Gerek

Öte yandan bu cihazı kullanmak isteyen kullanıcıların ise oldukça güçlü bir bilgisayara sahip olması gerekiyor. Cihaz ile sadece çekim yapmak isteyenlerin dahi en az 16 GB Ram, GeForce 1080 grafik kartı ve Core i7 işlemciye ihtiyaç duyduğu bilinirken, canlı yayın yapacak kullanıcıların bilgisayarlarının minimum özelliklerinin ise 32 GB Ram, GeForce GTX 1080 Ti grafik kartı ve 10-Core i7 işlemcisi olması gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here