Ana sayfa İnternet 26 Yıldan Sonra Sony ve Nintendo Ortaklığı

26 Yıldan Sonra Sony ve Nintendo Ortaklığı

26 sene aradan sonra tekrar bir araya gelen Sony ve Nintendo, yepyeni bir proje ile oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

2
0
PAYLAŞ

Video oyun tarihi hakkında bilgisi olan kişiler Playstation konsolunun ortaya çıkmasındaki en büyük etken olan fakat başarısızlıkları dillere destan olmuş Sony ve Nintendo’nun ortaklığını ifade edebilirler. Üretimine başlanmadan ortaklıkları bozulduğu için iptal edilen PlayStation projesinden dolayı 20 küsür sene araları bozuk olan iki büyük şirket tekrardan bir araya geliyor.

Yıllar Sonraki İlk Birleşme

Nintendo PlayStation projesini 26 sene sonra tekrar alan Sony, Nintendo Switch projesinde oyun üretmek için kolları sıvadı. Sony’nin en büyük müzik bölümlerinden olan Sony Music Entertainment bir video oyun yayımlama kolu ile işe başlayacağını duyurdu. UNTIES adı verilen bu yayımlama kolu ile dikkat çekmeyen indie oyunlarını yepyeni kullanıcılar ile buluşturmayı hedefliyor.

Sony Interactive Entertainment’i İkna Edebilir

Yeni başlayan bu proje ile Sony Stüdyosunun ilk hedefi ise Tiny Metal olacak. 21 Kasım tarihinde PS4 ve PC’ler için yayımlanacak olan oyunun Nintendo Switch içinde ekleneceği belirtildi. Bu eski ortaklığın tekrar başlamasının en büyük etkenleri arasında ise Nintendo’nun Sony Interactive Entertainment ile değilde Sony Music Entertainment ile anlaşması olarak görülüyor. Sony Music Entertainment’in sahibi olan küçük kardeşin Nintendo Switch’de oyun yayınlamasından sonra, Sony Interactive Entertainment’in sahibi olan büyük kardeşide Nintendo ile çalışmaya ikna edeceği yönünde iddialar dolaşmakta.

Tiny Metal’in UNTIES’te yayınlayacağı ilk oyun olsada, son olmayacağı şimdiden kesinleşmiş olarak gözüküyor. Tiny Metal’den sonra ise hayatta kalma robot aksiyonu olarak anılan Merkava Avalanche oyunu Nintendo Switch’e eklenecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here