Ana sayfa Sosyal Medya Twitter’dan Video Site Kartı Hamlesi

Twitter’dan Video Site Kartı Hamlesi

Twitter yeni getirdiği güncelleme ile markaları memnun etmeyi başarmış gibi görünüyor. Video site kartı özelliği ile kullanıcıları buluşturan Twitter olumlu tepkiler aldı.

4
0
PAYLAŞ

Twitter yeni getirdiği güncelleme ile markaları sevindirecek. Yeni güncelleme ile Twitter’da bulunan markalar kendi hesaplarında artık video odaklı içeriklerini ön planda tutabilecek.

Genellikle video içeriklerinin daha çok tercih edildiği şu dönemde sosyal medyanın gücü gün geçtikçe artarken, sosyal medya platformları da kullanıcı toplamak adına yepyeni güncelleştirmeler getirerek birbirleri ile yarışmaya başladılar. Yarışmanın son öne çıkanı ise Twitter’ın yeni geliştirdiği özellik oldu. Twitter video site kartı hamlesi ile markaların gözünde diğer sosyal medya platformlarına göre öne geçmiş durumda bulunuyor.

Twitter’dan Yeni Atak

Periscope ile mobilden canlı yayın konusu ile eskisinden de önemli bir yere gelen firma bir çok sosyal medya platformu ile kafa kafaya yarışır hale geldi. En büyük rakibi Facebook’un stratejileri ile ilgili, Twitter’da yavaş yavaş adım atmaya başlıyor. Özellikle videolu olan içeriklerin, diğer içeriklere göre daha çok ön plana çıktığı ve kitleler arasında merak uyandırdığı bilinirken bu konu ile ilgili Twitter’dan bir atak geldi.

Farklar Nedir?

Twitter’ın yaptığı bu atak sonucunda eskiden paylaşılan bir video içerik normal düz bir içerik gibi görüntülenirken durum artık tamamen değişti. Eskiden bir videoyu izlerken kenarlarda ve boş kalan bölümlerin sonrasında aktif bir içerik gözükmezken yeni gelen bu sistem ile beraber içeriklerin altlarına bir site veya bilgi eklenebileceği duyuruldu. Yani videonuzu izleyen bir kullanıcıya ilgi çekici başka bir şey daha göstererek artık kullanıcıyı web sitenize göndermek için link alabileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here