Ana sayfa Mobil Google’dan Pixel 2 Cihazlarına Önlem

Google’dan Pixel 2 Cihazlarına Önlem

Google geliştirdiği Pixel 2 cihazlarda her zaman ekranı açık tutma teknolojisi kullandığı için piksellerin yanmaması adına önlem almayı planlıyor.

4
0
PAYLAŞ

Google geliştirdiği Pixel 2 cihazlarında her zaman açık ekran teknolojisi kullandığı için yanmaması adına bir takım önlemler almaya karar verdi. Geliştirdiği bu teknolojinin OLED ekranlarda yaptığı yanma etkisini düzenlemek amacıyla yeni bir yol çizen Google yeni güncellemeleri ile kullanıcılarla buluşmayı hedefliyor.

OLED teknolojisi, Samsung’un başta olmak üzere bir çok bilindik ve ünlü markalar tarafından kullanılmaya ve geliştirilmeye devam eden bir uygulama olarak biliniyor. AMOLED ekran teknolojisi çok daha mükemmel bir görüntü sunan OLED ekranlarda her zaman açık ekran uygulaması kullanımı hoş gözüksede bazen istenmeyen yanmalara sebebiyet verebiliyor.

Samsung Çareyi Buldu

AMOLED ekranlar uzun bir süreçte tek bir görüntüyü kullanıcılara her ne kadar iyi versede kısa süre sonra piksellerde yanma gerçekleştiği için görüntü çok uzun süreler boyunca silik bir durumda kalıyor. Büyük firmalar bu durumun önüne geçmek için bazı yöntemler bulmaya çalışsa da henüz bu teknoloji için yeterli bir önlem alınabilmiş değil. Samsung Galaxy S8 ve Note 8 telefonlarını bu teknoloji ile geliştirdiğinden ötürü görüntüde ki yazılar sürekli hareket etmek zorunda kalıyor ve bu durum piksellerin yanmasını bir nevi önlüyor.

Google’da Harekete Geçiyor

Google ise Pixel 2 cihazlarının güvenliği için daha iyi ve daha detaylı bir yaklaşıma gideceğini belirterek, cihazların ekranlarının sürekli kayması yerine birer piksel ilerlemesini tercih edip yeni bir uygulama geliştirmeye karar verdi. Pixel 2 telefon kullanıcıları henüz ne olduğunu bile anlamadan olayın çözüleceği bu sistemi Google başardığı zaman büyük bir buluşada imzasını atmış olacak.

Konu hakkında resmi bir açıklama yapan Google yöneticileri “Her bir dakika süreç içerisinde en fazla ilerleyeceği piksel sayısının bir olması yepyeni bir teknolojiyi kullanıcılarla buluşturacak. Örneğin kullanıcılar telefonlarında tarihi değiştirdiği zaman görüntünün hareket ettiğini kendi gözleriyle görebilecekler.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Sistemin henüz hayata geçmediğini belirtilirken, bu sistemin hangi düzeyde işe yarayacağıda kesin olarak bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here