Ana sayfa Oyun Electronic Arts 3 Büyük Oyunun Stüdyosunu Kapattı

Electronic Arts 3 Büyük Oyunun Stüdyosunu Kapattı

Electronic Arts, yeni Star Wars serisi oyunlar için, 3 büyük oyunun bağlı olduğu Viscarel Games stüdyosunu ani bir kararla kapatacağını bildirdi.

4
0
PAYLAŞ

Oyun dünyasının en büyüklerinden olarak kabul edilen Electronic Arts yani bilindik kısaltmasıyla EA şirketi her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Seri oyun üreten Electronic Arts, 3 büük oyunlarından olan Battlefield Hardline, The Godfather ve Dead Space oyunlarının arkasında bulunan Viscarel Games stüdyosunu ani bir şekilde kapatma kararı aldı.

Viscarel Games Kapandı

Spor kategorisinden strateji kategorisine kadar, FPS oyunlarından, yarış oyunlarına kadar bünyesinde geniş yelpazesiyle bir çok oyunu barındıran Electronic Arts, dahada büyümek için fedakarlık yoluna giderek Viscarel Games stüdyosunu kapatıyor.

Electronic Arts’a göre Viscarel Games’in kapatılma sebebi ise dünya üzerinde bir çok kullanıcıyı içerisinde barındıran Star Wars oyun serisini daha çok ön plana çıkartmak için gerekli hazırlıkları yapmak. Uncharted serisinin yönetmeni olan Amy Hennig’ide bünyesine katan Electronic Arts bu süreci hızlandırarak eşi benzeri görülmemiş bir plan hazırlama aşamasına girdi. Star Wars serisinin öykü odaklı ve bütün oyun tarzlarını içerisinde barındıran bir oyun olması Electronic Arts’ın işini epey kolaylaştırmış durumda.

Dead Space Ne Olacak?

Electronic Arts, Viscarel Games stüdyosunun kapatılma kararından sonra ise, stüdyo çalışanlarını unutmayarak diğer işlevsel stüdyolara ve merkez stüdyolarına aktarma kararı aldığını açıkladı. Firma yaptığı açıklama doğrultusunda Star Wars serisinin yapımına ise Vancuver stüdyosunda başlayacağını bildirdi. Tüm bu gelişmeler yaşanırken, binlerce oyuncusu bulunan Dead Space oyununun geleceği hakkında bir açıklama yapılmaması oyun severlerde kuşku uyandırdı. Fakat oyuncular firmanın yaptığı bu stratejiye çokta uzak değil. Electronic Arts daha öncede yeni bir oyun serisi için bir çok stüdyosunu kapatma kararı almıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here