Ana sayfa Sosyal Medya TBH Facebook Bünyesine Girdi

TBH Facebook Bünyesine Girdi

ABD'li gençler arasında oldukça popüler olarak kullanılan TBH isimli uygulama Facebook bünyesine girerek, Facebook için güzel bir yatırım oldu.

6
0
PAYLAŞ

Uzun yıllar boyunca hayatımızda yer edinen Facebook her geçen gün bünyesine yeni uygulamalar katmaya devam ediyor. Sosyal medya sektöründe faaliyetlerine uzun yıllar devam eden Facebook marka yaşlanması ve metal yorgunluğu yaşadığı için, yeni nesillerden tüketici kazanmak için kolları sıvadı.

Artık Facebook Bünyesinde

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan genç kesimin en çok tercih ettiği uygulamalar arasında yer alan TBH isimli uygulama Facebook’un bünyesine geçti. Yükselen başarısı ve her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile dikkatleri üzerine çeken TBH uygulaması Facebook’unda gözünden kaçmadı. İnstagram ve Whatsapp’ı bünyesi altına alan Facebook, yeni bir uygulamanında sahibi haline geldi.

Geçtiğimiz yaz aylarında piyasaya çıkan ve hızlı bir yükseliş ile büyük kitlelere ulaşan TBH, iOS üerinden kolayca erişilebilir halde bulunuyor. Facebook’ta kayıtlı olan bir çok kullanıcının artık İnstagram’da kullandığını varsaydığımızda TBH gibi yeni ve aktif uygulamalar Facebook’a oldukça yarar sağlayacak gibi görünüyor.

TBH Nedir ?

To Be Honest sözcüklerinin kısaltması olarak kullanılan TBH, kullanıcıların isim, soyisim, okul bilgileri tarzında ki bilgilerini girip otomatik olarak kaydettikten sona uygulamaya girişe izin verirlen bir sistem olarak biliniyor. Whatsapp tarzında çalışan uygulama rehberdeki kişileri TBH’ye optimize ettikten sonra rastgele seçilen 4 kişi ile birlikte çoktan seçmeli sorulara cevap verilerek kullanılıyor. Kişilerin önüne gelen bu sorular diğer kullanıcılar tarafından oluşturuluyor.

Karmaşık gözüksede gençlerin ilgi odağı olan, iletişim kanallarının çeşitli olduğu bu uygulamada erkekleri mavi renk temsil ederken, kadın kullanıcıları ise pembe renk temsil ediyor. Dünya genelinde 5 milyondan fazla kullanıcı barındıran Facebook’un bünyesine giren program, Facebook için oldukça güzel bir yatırım aracı olarak görülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here